مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6319     

فروش 950 هزار تن جو دامی با قیمت تضمینی در بورس کالا/70 درصد مطالبات پرداخت شد

معاون شرکت پشتیبانی امور دام از رضایت 90 درصدی کشاورزان از طرح قیمت تضمینی جوی دامی کل کشور در بورس کالای ایران خبر داد و گفت: از زمان اجرای این طرح تاکنون950 هزار تن از محصول جو با میانگین قیمتی هفت هزار ریال در بورس کالا به فروش رفت و 70 درصد از مطالبات کشاورزان پرداخت شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۱۷ مهر ساعت 13:00

عباس والوزی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با بیان اینکه کاهش بار مالی دولت و پرداخت سریع مطالبات کشاورزان از مزایای اصلی اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالاست، افزود: قیمت تضمینی جو در سال گذشته به صورت آزمایشی فقط در استان کرمانشاه اجرایی شد.
وی اضافه کرد: امسال نیز برای نخستین بار جوی کل کشور در بورس کالا به صورت قیمت تضمینی عرضه شد که اجرای آن موفقیت آمیز و رضایت بخش بوده است.
معاون شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه عرضه جو در قالب سیاست قیمت تضمینی به دو روش گواهی سپرده و عرضه فیزیکی در بورس انجام شد، گفت: بر این اساس، کشاورزان پول معامله ای که در بورس کالا به ثبت رسید را به سرعت دریافت کردند و بخش مابه التفاوت قیمت جو خریداری شده در بورس با قیمت تضمینی مصوب دولت باقی مانده که از سوی دولت پرداخت خواهد شد. 
به گفته والوزی، در روزهای آینده 200 هزار تن جوی باقیمانده با کمک معامله گران به فروش می رود تا کل جوکاران حداقل به 70 درصد پولشان برسند. 
معاون شرکت پشتیبانی امور دام، به مزایای اجرای سیاست قیمت تضمینی اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح به دلیل این که باعث کاهش بار مالی دولت شده است و پرداخت مطالبات کشاورزان را سرعت می بخشد، نسبت به روش خرید تضمینی ترجیح دارد.
وی ادامه داد: محصول شمار کمی از کشاورزان هنوز مورد معامله قرار نگرفته است که این تعداد نیز در روزهای آینده به 70 درصد پولشان خواهند رسید. 

** پایان ماه ها انتظار کشاورزان برای دریافت مطالباتشان
والوزی، به رضایت کشاورزان از اجرای طرح قیمت تضمینی اشاره کرد و افزود: از آنجایی که بخش عمده ای از کشاورزان با سرعت بیشتری نسبت به سال های گذشته مطالبات خود را دریافت کرده اند می توان اعلام کرد حدود 90 درصد کشاورزان از اجرای این طرح رضایت دارند. 
معاون شرکت پشتیبانی امور دام درباره دلیل نارضایتی 10 درصد جوکاران از سیاست قیمت تضمینی نیز گفت: بحث نارضایتی از طرح قیمت تضمینی نیست، بلکه برخی کشاورزان گمان می کردند به محض سپردن محصولشان به انبارهای بورس، باید در چند روز به 70 درصد پولشان برسند اما ابتدا باید محصول در بورس به فروش برسد و پس از آن پول به حساب کشاورزان واریز می شود.
وی افزود: به این ترتیب در برخی از استان ها به دلیل تاخیر در فروش جو در بورس، گلایه هایی از سوی کشاورزان وجود داشت که این امر به نوپا بودن طرح قیمت تضمینی مربوط می شود، اما در جمع بندی کلی، بیشتر کشاورزان از اجرای قیمت تضمینی در بورس کالا رضایت داشته اند و بیشتر استان ها از اجرای این طرح استقبال کرده اند.
به گفته معاون پشتیبانی امور دام، پیش از اجرای طرح قیمت تضمینی، پرداخت مطالبات کشاورزان از سوی دولت بین چهار تا 6 ماه زمان می برد اما با اجرای طرح قیمت تضمینی 70 درصد پول کشاورزان در مدت چند روز به آنها می رسد که این اتفاق خوشایندی در حوزه کشاورزی به شمار می رود.
والوزی، درباره زمان پرداخت مابه التفاوت قیمت تضمینی اعلام شده از سوی دولت با قیمت معامله در بورس کالا، گفت: این میزان به محض تخصیص سازمان برنامه و بودجه به کشاورزان پرداخت می شود که برای پرداخت هر چه سریعتر مابه التفاوت، تلاش های زیادی صورت گرفته و قول های مساعدی در این زمینه داده شده است.
وی به ادامه اجرای این روش در سایر محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: این طرح در محصولاتی که خرید تضمینی آن برعهده دولت است می تواند ادامه داشته باشد به طوری که اکنون این روش در محصول ذرت نیز اجرایی شده است.
وی افزود: ذرت در 2 هفته گذشته در تابلو بورس به فروش رسیده است و برخی از کشاورزان به فاصله 10 روز از تحویل دادن محصول به انبار، پول خود را دریافت کرده اند.
به گزارش ایرنا، محصولات پایه کشاورزی در کنار مواد معدنی، صنعتی و شیمیایی در بورس کالا عرضه می شود. هدف از عرضه محصولات در بورس کالا، کنار گذاشتن دلالان و شفافیت فرایند معاملات است.
در نیمه نخست امسال، یک میلیون و 310 هزار تن محصول کشاورزی در بورس کالا معامله شده که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر حجم 96 درصد و از نظر ارزش معاملات 113 درصد رشد داشته است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاجو دامی , قیمت تضمینی , بورس کالا ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: