مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6227     

فعالیت دوباره تنها کارخانه فرآوری شیر و تولید لبنیات در هرمزگان

تنها کارخانه لبنی استان هرمزگان که به علت کمبود سرمایه در گردش در آستانه تعطیلی قرار گرفته بود با کمک یک میلیارد تومانی صندوق حمایت از توسعه کشاورزی دوباره فالیت خود را آغاز کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۳۰ تير ساعت 16:20

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، با حمایت و راه اندازی دوباره این کارخانه در روستای دهنگ در شهرستان بستک هرمزگان و تولید روزانه 8 تن محصول،هم اکنون 40 جوان مشغول کار هستند.
تولیدات کارخانه فرآوری شیر و تولید لبنیات هرمزگان شامل 12 قلم از جمله شیر پاستوریزه و ماست کم چرب و پرچرب است که با احیای دوباره آن ، صادرات لبنیات به کشور عمان نیز در دستور کار قرار گرفته است.
بنا بر این گزارش ،نورمحمدی مدیر این کارخانه لبنی در مورد از سرگیری فعالیت کارخانه گفت: چند سالی است تولیدات کارخانه با اعلام قطع تولید شیر یارانه ای، کاهش یافته بود، اما با کمک صندوق حمایت از توسعه کشاورزی هرمزگان توانستیم تسهیلات ارزان قیمت برای تولید دریافت کنیم.
وی افزود: پس از عضویت در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی نزدیک به یک میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردیم و با این حمایت رونق به کارخانه بازگشت.
سلیمی مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی هرمزگان نیز با بیان این که واحد های تولیدی بخش کشاورزی استان که برای افزایش تولیدشان نیاز به سرمایه در گردش دارند مورد حمایت این صندوق قرار می گیرند، اظهار داشت: عضویت واحدهای تولیدی بخش کشاورزی در تعاونی های فراگیر و عام المنفعه و سرمایه گذاری آنها در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی از شروط حمایت ما است.
سلیمی افزود:واحدهای تولیدی بخش کشاورزی دو برابر سرمایه ای که در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی می گذارند، تسهیلات با کارمزد 4 درصد دریافت می کنند.
بنابر این گزارش، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی هرمزگان طی امسال به 30 تعاونی تولید 65 میلیارد ریال سرمایه در گردش پرداخت کرده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکارخانه , فرآوری شیر , تولید , لبنیات , هرمزگان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: