مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4669     

فعالیت 500 واحد دامداری گاو شیری در استان سمنان

فارس
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از فعالیت 500 واحد دامداری گاو شیری در استان سمنان خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ پنج شنبه ۸ مرداد ساعت 13:18

 صبح امروز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود در کارگاه آموزشی گاو دومنظوره سمینتال بیان داشت: بخش کشاورزی از حوزه‌های مهم اقتصادی است که برای تداوم تولیدات بخش به‌خصوص حوزه دام باید هزینه‌های تولید و درآمد را مناسب کنیم.

 
محمدرضا قاسمی افزود: شناخت نژادهای مناسب برای بومی‌سازی و افزایش تولید با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی در کیفیت و کمیت تولید مؤثر است.
 
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز گزارشی از وضعیت دام و طیور استان ارائه کرد و افزود: در استان سمنان، 500 واحد دامداری گاو شیری به ظرفیت بیش از 5 هزار و 500 رأس وجود دارد.
 
مصطفی شاه‌حسینی بیان کرد: همچنین بیش از 220 واحد صنعتی گاو شیری نیز با ظرفیت بیش از 13 هزار رأس و 300 واحد صنعتی گوساله پرواری نیز با ظرفیت بیش از 32 هزار رأس در استان سمنان وجود دارد.
 
در این کارگاه، همچنین کارشناس مرکز اصلاح نژاد دام کشور در خصوص نژاد سمینتال و روند اجرای آمیخته‌گری در گله‌ها مطالبی ارائه کرد.
 
علی کاظمی بیان کرد: حفظ نژادهای بومی در کنار ورود ژن برتر برای توسعه فعالیت‌ها و افزایش تولید ضروری بوده و انتخاب نژاد در آمیخته‌گری یکی از موضوعات مهم در پرورش نژاد است.
 
بر اساس این گزارش، در این کارگاه یک‌روزه از سوی مدیرعامل شرکت آمارد دام و مدیر مرکز تولید اسپرم گاو سمینتال درباره خصوصیات بارز و خاستگاه اصلی این نژاد، تولید و انجماد اسپرم، اصلاح نژاد گاوهای دومنظوره سمینتال، شرایط تغذیه‌ای، میزان شیر تولیدی و چربی آن، دوره شیردهی، گوشت، تناسب اندام این نژاد مطالبی را ارائه کردند.
 
گفتنی است، این مراسم به همت معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان و با همکاری مدیریت ترویج کشاورزی، مرکز آموزش استان و بسطام، مدیریت جهاد کشاورزی شاهرود، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، کارگاه آموزشی گاو دومنظوره سمینتال در مرکز آموزش جهاد کشاورزی بسطام برگزار شد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگاو شیری , سمنان , دامداری , نژاد سیمنتال ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 فعالیت 500 واحد دامداری گاو شیری در استان سمنان ۱۳۹۴ پنج شنبه ۸ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: