مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5186     
قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی:

ادامه حمایت صندوق بیمه کشاورزی از صنعت دامپروری

فارس
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور گفت: صندوق بیمه کشاورزی به حمایت خود از صنعت دامپروری ادامه می‌دهد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد ساعت 10:20

محمدابراهیم حسن‌نژاد عصر امروز در مراسم افتتاح همایش ملی هلشتاین اظهار داشت: با حمایت از بخش کشاورزی و دامداری می‌توانیم مسیر رشد و توسعه این صنایع را در کشور با پیشرفت بیشتری همراه کنیم.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور گفت: در این زمینه صندوق بیمه کشاورزی آمادگی دارد تا برای اعطای یارانه‌ها به صنعت دامپروری اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با تأکید بر اینکه با حمایت قرار دادن صنعت دامپروری نیز مسیر توسعه صنعت دامپروری هموارتر از گذشته می‌شود، افزود: هم‌اکنون با بیمه کردن دام‌های صنعتی کشور گامی مهم برای رشد و توسعه صنعت دامپروری برداشته شده است.

وی با اشاره به اینکه دام‌های صنعتی نیز در معرض بروز خطر بیماری‌های از قبیل اختلالات عمومی اندام‌های حرکتی، عوامل طبیعی غیرقابل پیشگیری و بیماری‌های عفونی و ... هستند، تأکید کرد: در این زمینه و با توجه به اهمیت سلامت دام‌های صنعتی آنان، این صنعت نیز بیمه شده است.

حسن‌نژاد بیمه شدن صنعت دامپروری را مهم ارزیابی کرد و گفت: یکی از سیاست‌های کشورهای موفق در زمینه صنعت دامپروری بیمه کردن این دام‌ها بوده است.

وی تأکید کرد: کشور ما دارای ظرفیت‌های بسیاری بالایی در صنعت کشاورزی و دامپروری است، لذا باید از این صنعت در مسیر رشد و توسعه اقتصادی استفاده کرده و شکوفایی اقتصادی را شاهد باشیم.

قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی تأکید کرد: باید با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های انجام شده اشکالات در بحث بیمه کشاورزان و دامپروارن را از میان برداشته و با حمایت بیمه‌ای از این صنعت به سمت توسعه و تحول در این زمینه پیش برویم.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصندوق , بیمه کشاورزی , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ادامه حمایت صندوق بیمه کشاورزی از صنعت دامپروری ۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: