مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5188     
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی خبر داد:

اعطای یارانه به صنعت دامپروری

خبرگزاری آریا
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور گفت: صندوق بیمه کشاورزان آمادگی لازم برای اعطای یارانه به صنعت دامپروری را دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد ساعت 10:28

محمدابراهیم حسن نژاد بیان کرد: صندوق بیمه کشاورزی با گستردگی بی نظیر در تحت پوشش قرار دادن عوامل خطر، حمایت خود را از صنعت دامپروری کشور ادامه داده و آمادگی دارد تا در اعطای یارانه به صنعت دامپروری ایفای نقش کند.
وی با اشاره به موارد بیمه گاو سنگین در کشور، افزود: بیماری های داخلی، آسیب ها، اختلالات عمومی اندام های حرکتی، عوامل طبیعی غیرقابل پیشگیری و بیماری های عفونی از جمله این موارد محسوب می شود.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور با اشاره به اهمیت امنیت غذایی كشور گفت: تامین نیاز غذایی انسان ها و ایجاد امنیت غذایی یكی از اصلی ترین و مهمترین اهداف دامپروری در كشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است و پرورش گاو یكی از شاخه های مهم این فعالیت ها محسوب می شود.
وی افزود: تولید و عرضه شیر یکی از مهمترین شاخص های بررسی وضعیت صنعت دامپروری در جهان است که می تواند وضعیت اقتصادی، اجتماعی و حتی سلامت جامعه را بازگو کند.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور ضمن اشاره به برنامه های حمایتی از صنعت دامپروری در جهان، تصریح کرد: برنامه های حمایت قیمتی ،برنامه بازار یابی و حمایت از صادرات،برنامه عرضه شیر رایگان؛برنامه های اصلاح ژنتیکی، برنامه های آموزشی، بیمه دام و برنامه های کنترل واردات با تعیین تعرفه از جمله این برنامه ها محسوب می شود.
حسن نژاد با بیان اینکه بیمه، سیاست موفق جهانی در حمایت از صنعت دامپروری است، خاطرنشان کرد: در همه کشورهای پیشرفته و صنعتی بیمه کشاورزی مسیر اصلی ارائه یارانه های تولیدی به ویژه یارانه های حمایت از قیمت فروش و درآمد تولیدکنندگان است.
وی گفت: بیش از 104 کشور در جهان به نوعی دارای بعضی از اشکال بیمه های کشاورزی هستند و بر مبنای مطالعات بانک جهانی هزینه های کل دولت ها از ارائه بیمه های کشاورزی می تواند تا میزان 68 درصد از حق بیمه های ناخالص اولیه نیز برسد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااعطاي يارانه , دامپروري , بیمه کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اعطای یارانه به صنعت دامپروری ۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: