مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6244     

قائم مقام موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مشخص شد

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: گسترش روابط بین المللی، تحقیقات توسعه ای و انتقال دانش فنی به بخش خصوصی در داخل و خارج کشور در دستور کار موسسه رازی است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ سه شنبه ۵ مرداد ساعت 20:41

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، حمید کهرام در نشستی با حضور معاونان، مدیران، روسای شعب و روسای بخش های مختلف موسسه رازی که پیش از ظهر دوشنبه در محل این موسسه برگزار شد، گفت: در دو سال گذشته طی جلسات مختلف، سند تجاری سازی فرآورده های موسسه رازی با دقت نظر در جمله به جمله این سند تدوین شد و در اختیار وزیر جهاد کشاورزی قرار گرفت.
وی افزود: سند نهایی سیاست های تجاری سازی آبان ماه سال گذشته از سوی وزیر جهاد کشاورزی به موسسه رازی ابلاغ و به شکل جدی در دستور کار قرار داده شد.

وی ادامه داد: به تازگی ابلاغیه دیگری از سوی وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر تشکیل کمیته ای سه نفره با هدف توسعه ارتباطات بین المللی، گسترش پژوهش به ویژه در حوزه تحقیقات توسعه ای (R&D) و نظارت بر واگذاری دانش فنی صادر شده که ملزم به اجرای آن هستیم.

 کهرام که یکی از اعضای این کمیته عالی است، با اشاره به وظیفه اساسی موسسه رازی بر پیگیری و اجرای سیاست های تجاری سازی تاکید کرد: در جلسات قبل نیز بارها تکرار کرده ام که موضوع تجاری سازی فقط مربوط به انتقال دانش فنی فرآورده های تولیدی موسسه رازی و نیز تولید فرآورده های جدید است.

وی با بیان اینکه فهم ما از تجاری سازی، انتقال دانش فنی به بخش خصوصی توانمند در داخل و خارج کشور است، تاکید کرد: در ابلاغیه جدید نیز بر همین موضوع تاکید شده است.

رئیس موسسه رازی در ادامه از ایجاد ساختار تیم تجاری سازی این موسسه خبر داد وگفت: با تشکیل شورای خبرگان، تمام مباحث و سیاست گذاری های مربوط به تجاری سازی در این شورا طرح می شود و به تصویب می رسد.

به گفته وی، غلامرضا شکری که به تازگی حکم قائم مقام ریاست موسسه را دریافت کرده، مجری این سیاست ها است.

کهرام، توسعه روابط بین الملل را دیگر نکته مهم ابلاغیه اخیر وزیر جهاد کشاورزی خواند و گفت: این موضوع از برنامه های اصلی موسسه رازی در سال ۹۵ است. به همین علت در چارت سازمانی، مدیریت روابط بین الملل، در سطح معاونت ارتقا داده شد.

وی ابراز امیدواری کرد، در سطح روابط بین الملل هم در بخش تجاری در قالب صادرات محصولات و انتقال دانش فنی و هم در بخش ارتباطات بین الملل، همچنین تبادل دانش فنی تولیدات در داخل و خارج کشور، سیاست های کاربردی در این موسسه اتخاذ شود.

رئیس موسسه رازی، تاکید روی بخش تحقیقات و به شکل خاص تر، تحقیقات توسعه ای محصولات موسسه را از نکات برجسته این ابلاغیه عنوان کرد و از پیش بینی برنامه هایی در این بخش خبر داد و افزود: این موارد مهم در سال ۹۵ و ۹۶ در موسسه رازی گسترش خواهد یافت.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتحقیقات , واکسن , سرم سازی رازی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 قائم مقام موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مشخص شد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۶ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: