مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4254     

قاچاق شترهای بیمار از سیستان و بلوچستان به دیگر نقاط کشور

ایسنا
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سیستان‌ و بلوچستان گفت: به دلیل شیوع بیماری در شترهای این استان، انتقال شتر از سیستان و بلوچستان به دیگر نقاط کشور ممنوع شده اما شاهد قاچاق این نوع دام هستیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۷ بهمن ساعت 13:18

 محمدشریف خالقی اظهار کرد: صادرات شتر و شترداری در استان سیستان‌ و بلوچستان صنعت بزرگی محسوب می‌شود و بالاترین آمار شتر در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.

 

وی افزود: بالغ بر 70 هزار نفر شتر در این استان وجود دارد اما براساس نمونه‌برداری که اخیرا انجام شده آمار مثبتی مبنی بر وجود بیماری "کرونا" در شتر‌ها مشاهده شد و متعاقب آن صادراتش به سایر استان‌ها ممنوع شده است.

 

خالقی گفت: با توجه به این‌که گوشت شتر پس از 24 ساعت از ذبح‌، تغییر رنگ می‌دهد در نزدیک‌ترین مکان ذبح می‌شود و با توجه به خاصیت گوشت شتر و حساسیت‌هایی که در مورد آن وجود دارد باید توجه لازم در مورد مسائل بهداشتی صورت گیرد ولی ممنوعیت صادرات شتر از استان سیستان‌ و بلوچستان به دیگر استان‌ها یکی از موضوعاتی است که باید به آن رسیدگی شود.

 

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سیستان‌ و بلوچستان افزود: سازمان جهاد کشاورزی این استان هیچ تصویبی برای پلاک‌گذاری دام بومی انجام نداده و دامداران دچار سرگردانی شده‌اند.

 

وی با بیان این‌که صنعت پرورش شتر در حال ورشکستگی است، اظهار کرد: برای انتقال شتر از استان سیستان‌ و بلوچستان به دیگر استان‌ها ممنوعیت جدی ایجاد و اعلام شده که در همین استان ذبح انجام شود و مورد استفاده قرار گیرد. این در حالی است که در سطح کشور به این گوشت نیاز داریم.

 

خالقی در عین حال تاکید کرد: با توجه به این موضوع، شتر‌ها به صورت قاچاق به جاهای دیگر حمل می‌شوند که مشکلاتی را ایجاد می‌کند؛ بنابراین پلاک‌گذاری دام بومی از جمله ضرورت‌هایی است که هرچه زودتر باید به آن رسیدگی شود.

 

وی اضافه کرد: دامی که قرار است به سطح کشور ارسال شود باید دوره قرنطینه آن مشخص شود و اگر بیماری نداشت به سراسر کشور منتقل شود.

 

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سیستان‌ و بلوچستان گفت: البته در استان‌هایی مثل سمنان، فارس یا کرمان شتر وجود دارد و در آنجا محدودیتی نیست اما استان سیستان‌ و بلوچستان به دلیل همجواری با کشور‌هایی مثل پاکستان و افغانستان با این محدودیت مواجه شده است.

 

خالقی تاکید کرد: باید بعد از گذراندن مراحل قرنطینه و نمونه‌برداری زمینه‌های لازم برای انتقال شتر‌ها به دیگر استان‌ها فراهم شود چون در حال حاضر شاهد قاچاق شتر هستیم.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: