مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4351     

قزوین دارای رتبه نخست در میانگین تولید شیر روزانه گاو شیری

فارس
مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: این استان رتبه نخست را در میانگین تولید شیر روزانه یک گونه گاو شیری در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۴ اسفند ساعت 17:04

 همایش علمی تخصصی مباحث نوین در تغذیه گاو شیری با حضور اکبر اسدیان عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان، حمید امانلو استاد دانشگاه زنجان، نیازعلی ابراهیمی پاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، سیدمحمد میربابایی مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی قزوین، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان و جمعی از دامداران ظهر امروز در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد.

در این همایش سیدمحمد میربابایی با اشاره به وضعیت پرورش گاو شیری در قزوین اظهار کرد: در دیدار رهبر انقلاب اسلامی با جهادگران بخش کشاورزی در سال 82 بیان کرده‌اند «عنصر کشاورزی جزء عناصر پراهمیت محسوب می‌شود، چراکه موضوع امنیت غذایی در کشوری گسترده، پرجمعیت و هدف‌های والا ضروری شمرده می‌شود».

وی افزود: پرورش گاو شیری در استان قزوین دارای نقاط قوتی است که موجب مزیت نسبی تولید شیر است؛ هر ساله سرمایه‌گذاران بسیاری برای پرورش گاو شیری استان به قزوین مراجعه می‌کنند.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان کرد: از دلایل تمایل افراد سرمایه‌گذار در این استان می‌توان به وجود واحدهای کشاورزی پیشرو در سطح ملی، تولید علوفه مناسب در استان قزوین و استان‌های همجوار، قطب بودن این استان در بخش پرورش گاو شیری و صنعت کشاورزی و تشکل‌های قوی استان قزوین نام برد.

میربابایی از عمده دلایل اشتیاق سرمایه‌گذاران در استان قزوین را بازار مصرف مطمئن داخلی و همجواری با استان‌های مصرف‌کننده مانند تهران، دارا بودن زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی مناسب برای جلب مشارکت مردمی، شبکه انتقال آب کشاورزان، ظرفیت‌های بالقوه اقلیمی و همچنین داشتن تولیدکنندگان فعال در عرصه ملی عنوان کرد.

این مسئول ادامه داد: بر اساس یارانه‌های سه ماه نخست سال جاری که به گاوداران شیری پرداخت شد، استان قزوین رتبه 4 یا 5 را در کل کشور کسب کرد.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تعداد گاوهای شیری در کشور را 8 میلیون و 800 رأس عنوان کرد و گفت: این استان از جمعیت و مساحت کل کشور به ترتیب 1.62 و یک درصد را به خود اختصاص داده که 3.99 درصد گاوهای مولد کشور را داراست.

میربابایی در خصوص مقدار شیر تولیدی در سال جاری بیان کرد: بر طبق محاسبات به دست آمده امور دام سازمان جهاد کشاورزی قزوین، کل ارقام گاو شامل 336 هزار و 967 رأس بوده و مقدار شیر تولیدی، برابر 212 هزار تن مربوط به گاوداری‌های اصیل است که بیشترین مقدار تولید شیر در مقایسه با سایر گونه‌های دامی استان است.

وی ادامه داد: قزوین رتبه نخست را در میانگین تولید شیر روزانه یک گونه گاو شیری به خود اختصاص داده که این مقدار شیر در سطح کل کشور برابر 28.8 کیلوگرم است.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: در تمام استان 310 واحد گاوداری شیری با ظرفیت 34 هزار رأس وجود دارد که تعداد واحدهای دامداری پروانه بهره‌برداری روستایی 200 واحد با ظرفیت سه هزار و 848 رأس است.

میربابایی عنوان کرد: پراکندگی گاوداری‌های شیری و دام‌های استان قزوین بیشتر در مناطق البرز، آبیک و قزوین است.

این همایش بخش‌های دیگری مانند تشکیل اعضای پنل و پرسش از سوی میهمانان و دریافت پاسخ از اعضای پنل را شامل می‌شد.

اعضای پنل در این همایش را متخصصانی از مجموعه جهاد کشاورزی مانند اکبر اسدیان محقق برجسته علوم دامی کشور، حمید امانلو استاد دانشگاه زنجان، مهرزاد مستشاری رئیس مرکز تحقیقات و منابع طبیعی سازمان جهاد کشاورزی قزوین، یوسف جلوخانی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین تشکیل می‌دادند. 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامیانگین تولید , شیر , گاو شیری ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: