مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4133     

قیمت تخم‌مرغ شکست

مهر
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ‌ تخم‌گذار تهران گفت: یکی از مشکلات بازار تخم‌مرغ عدم سامان‌دهی عرضه است؛خرده فروشان و واسطه‌ها از این موضوع سود می‌برند و مصرف‌کننده و تولیدکننده هر دو زیان می‌بینند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۱۶ دي ساعت 12:37

 ناصر نبی پور با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ از یک هفته قبل روندی نزولی را در پیش گرفته است، اظهار داشت: قیمت این کالا در هرکیلوگرم بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان کاهش یافته و در حال حاضر میانگین قیمت آن در هر کیلوگرم حداکثر ۳۵۰۰ تومان است.

 
وی، قیمت تمام شده تولید تخم‌مرغ را بین ۴۰۰۰ تا ۴۱۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: بازار تخم‌مرغ وابسته به عرضه و تقاضا است. زمانی که تقاضا کم باشد بهای آن افت می‌کند؛ مصرف این کالا از ۱۵ اسفند به بعد کم می‌شود، بنابراین امیدی به افزایش قیمت تخم‌مرغ در ایام عید نیست.
 
نبی پور با بیان اینکه وزرات جهاد کشاورزی برای سال ۹۴، تولید ۴۲ میلیون جوجه را پیش بینی کرده است، گفت: برای تنظیم بازار باید بین عرضه و تقاضا توازن برقرار شود؛ مرغ‌داران باید به حذف مرغ‌های چربی‌دار اقدام و میزان جوجه‌ریزی کاهش پیدا کند.
 
وی با اشاره به اینکه قدرت خرید مردم روز به روز پایین می‌آید، افزود: مردم از نظر مالی توان خرید محصولاتی مانند تخم‌مرغ را ندارند و درآمدشان در جاهای دیگر خرج می‌شود، ضمن اینکه یکی دیگر از مشکلات بازار عدم سامان‌دهی عرضه تخم‌مرغ است؛ بنکداران این کالا را از مرغ‌دار خریداری می‌کنند و کالا تا به دست مصرف کننده برسد چندین دست می‌چرخد، خرده فروشان و واسطه‌ها از این موضوع سود می‌برند و مصرف کننده و تولیدکننده هر دو زیان می‌بینند.
 
نبی پور خاطر نشان کرد: قیمت تخم مرغ در ایام محرم و صفر و نیمه دوم اسفند کاهش پیدا می‌کند و بازار آن بین ماه‌های شهریور تا اسفند مطلوب است که متاسفانه در شهریور امسال نیز بازار خوبی نداشتیم.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , تخم‌مرغ , مرغ‌ تخم‌گذار ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 قیمت تخم‌مرغ شکست ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۶ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: