مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4805     

قیمت تخم‌مرغ صادراتی نصف شد

ایسنا
رییس اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم‌گذار از کاهش بیش از 50 درصدی قیمت تخم‌مرغ در بازارهای صادراتی مانند عراق پس از بازگشایی مجددشان خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۱ شهريور ساعت 15:25

 رضا کاظمی اظهار کرد: صادرات تخم‌مرغ به عراق آزاد شد اما در روزهای ابتدایی تاجران عراقی قیمت تخم‌مرغ ایران را به کیلویی حدود 3000 تومان کاهش داده‌ بودند در حالی که پیش از شایعه ناشی از شیوع آنفلوآنزای مرغی در ایران، تخم‌مرغ کیلویی 7000 تومان به عراق صادر می‌شد.

 
وی افزود: پس از این وضعیت که مشتریان عراقی تصور می‌کردند پس از آزادسازی تجارت ایران و عراق در زمینه محصولات پروتئینی، تخم‌مرغ ایرانی در بازارشان سرازیر می‌شود که بازار صادراتی تخم‌مرغ کنترل و محدود شد و باعث شد قیمت این محصول در بازار عراق به کیلویی حدود 3500 تومان برسد.
 
رییس اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم‌گذار تصریح کرد: با توجه به ارتباط و تعامل مثبت دو کشور ایران و عراق به نظر می‌رسد سفارت‌خانه‌های دو کشور باید در زمینه بهبود وضعیت بازار صادراتی تخم‌مرغ همکاری بیشتری داشته باشند.
 
به گفته کاظمی بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته از هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده منطقی تخم‌مرغ، در شرایط کنونی هر کیلو گرم از این محصول در بازارهای صادراتی مانند عراق نباید کمتر از 4800 تا 4900 تومان باشد.
 
صادرات تخم‌مرغ ممنوعه ترکیه به عراق به نام اوکراین!
وی اظهار کرد: از آنجا که صادرات محصولات پروتئینی از ترکیه به عراق به دلیل وجود آنفلوآنزای طیور در این کشور همچنان ممنوع است، تخم‌مرغ از این کشور بارگیری می‌شود و در اربیل عراق با تعویض کارتن‌های بسته بندی به نام تخم مرغ اوکراین به بازار عراق وارد می‌شود.
 
رییس اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم‌گذار تصریح کرد: شیوع آنفلوآنزای طیور و شایعات منتشر شده پس از آن در کشور میلیارد‌ها تومان خسارت و زیان به مرغداران وارد کرد که گویا همچنان نیز ادامه دارد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , تخم‌مرغ , صادرات ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 قیمت تخم‌مرغ صادراتی نصف شد ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۱ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: