مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4461     

قیمت تخم‌مرغ کیلویی ۲۶۰۰ تومان

مهر
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری به ۲۶۰۰ تومان رسیده در حالی‌که حداقل قیمت تمام شده تولید آن، ۳۸۵۰ تومان است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۲۲ فروردين ساعت 13:02

 ناصر نبی‌پور شرایط بازار تخم‌مرغ را فاجعه‌آمیز توصیف کرد و اظهارداشت: میانگین قیمت این محصول درب مرغداری به ۲۶۰۰ تومان رسیده و نسبت به ایام پیش از عید ۱۰۰۰ تومان کاهش یافته در حالی‌که حداقل قیمت تمام شده تولید آن ۳۸۵۰ تومان است.

 
وی، تولید زیاد و کاهش تقاضا را از علل این مساله عنوان کرد و افزود: همکاری نکردن ارگان‌های دولتی از دیگر علل این موضوع است. به عنوان مثال، در پی ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ از سوی وزارت بهداشت مرغ‌های چربی‌دار همچنان کشتار و حذف نمی‌شوند.
 
نبی‌پور با بیان اینکه ماهانه دو میلیون مرغ پیر به تعداد این مرغ‌ها افزوده می‌شود، گفت: کشتار و حذف مرغ‌های پیر بسیار کم و موردی انجام می‌شود، ضمن اینکه در حال حاضر تعداد مرغ‌های بالای ۸۰ هفته بیش از ۱۰ الی ۱۲ میلیون است.
 
وی با اشاره به اینکه با گرم شدن هوا صادرات این محصول نیز کم می‌شود، افزود: اوضاع این صنعت درست شدنی نیست، ضمن اینکه دولت مسایل اجرایی را به اتحادیه میهن واگذار کرده اما برای بهبود شرایط باید سیاست‌گذاری را نیز به این اتحادیه بسپارد تا کار متمرکز شود.
 
نبی‌پور با بیان اینکه پیش بینی شده برای سال‌جاری ۳۷ و نیم میلیون جوجه یک‌روزه تولید شود، اضافه کرد: این میزان تولید مناسب شرایطی است که در آن مرغ‌های چربی‌دار حذف شوند و در شرایطی که ما داریم تولید باید بین ۳۰ تا ۳۲ میلیون باشد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , تخم‌مرغ , مرغداری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 قیمت تخم‌مرغ کیلویی ۲۶۰۰ تومان ۱۳۹۴ شنبه ۲۲ فروردين


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: