مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4281     

قیمت مرغ خُرده فروشی 7100تومان

مهر
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه از حدود ۶ ماه قبل برنامه‌ریزی شده بود که مازاد تولید نداشته باشیم، گفت: در حال حاضر تولید متعادل و قیمت مرغ واقعی شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۵ بهمن ساعت 17:01

 همایون دارابی با بیان اینکه میانگین کشوری قیمت مرغ در مراکز خرده‌فروشی به ۷۱۰۰ تومان و در مراکز عمده‌فروشی به ۶۷۰۰ تا ۶۸۰۰ تومان رسیده است، اظهار داشت: میانگین کشوری قیمت مرغ زنده نیز در حال حاضر بین ۴۷۰۰ تا ۴۸۰۰ تومان است.

 
وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ به تعادل سیده است، گفت: پیش از این با کاهش قیمت این کالا مواجه بودیم، مرغ‌داران زیان می‌کردند و صنعت در حال ورشکست شدن بود اما با تدابیری که به خرج داده شد ما تولید را مدیریت کردیم که مازاد تولید نداشته باشیم.
 
دارابی افزود: بدین ترتیب که بخشی از تولید برای صادرات و بخشی برای مصرف داخل باشد تا قیمت‌ها واقعی شود که خوشبختانه این اتفاق رخ داد.
 
وی با بیان اینکه از حدود ۶ ماه قبل برای این مساله برنامه‌ریزی شده بود که مازاد تولید نداشته باشیم، گفت: صنعت مرغ گوشتی در خطر بود اما تدابیر اخذ شده نتیجه داد و امروز قیمت‌ها به حد واقعی خود رسیده است ضمن اینکه نمی‌توان گفت ما میزان تولید را کاهش داده‌ایم بلکه آن را متعادل کرده‌ایم.
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ‌داران گوشتی کشور افزود: با قیمت‌های فعلی نهاده‌ها، جوجه یکروزه و همچنین هزینه‌های فعلی تولید قیمت‌های مذکور منطقی هستند و قطعا قیمت مرغ بالاتر از این نمی‌رود چرا که ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام بیشتر از هر سال است.
 
دارابی با بیان اینکه مازاد تولید زیاد بود، بازار کشش آن را نداشت و شرکت پشتیبانی امور دام مجبور شد طی ۶ ماه گذشته این مازاد را خریداری کند، اضافه کرد: سردخانه‌های این شرکت در حال حاضر انباشته از مرغ‌های مازاد تولیدند بنابراین با این ذخایری که وجود دارد به هیچ عنوان نگران افزایش قیمت برای مصرف کننده بویژه در ایام پایانی سال و شب عید نیستیم.
 
وی در پاسخ به این پرسش که میزان جوجه ریزی چه‌قدر کاهش یافته است، افزود: ما در حد آن مازادی که شرکت پشتیبانی مجبور به خرید آن بود، جوجه ریزی را کاهش دادیم.
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ‌داران گوشتی با بیان اینکه در صورتی‌که آهنگ صادرات مرغ تند شود معادله عوض خواهد شد، گفت: به محض اینکه بازار صادرات یا داخل کشش داشته باشد، این امر ظرف ۳۵ روز قابل جبران است یعنی اگر آهنگ بازار صادراتی تند شود ما ظرف کمتر از دوماه تقاضا را تامین خواهیم کرد.
 
دارابی با بیان اینکه بخشی از بازار کشور متاثر از جو روانی است، افزود: بدون توجه به آثار این مساله، از نظر ما که تولید و ذخایر را در اختیار داریم و به لحاظ مسائل فنی،  قیمت‌ باید در همین رنج فعلی باقی بماند ضمن اینکه ذخایر مرغ‌مان آنقدر زیاد است که اگر قیمت بخواهد از حد مطلوب تجاوز کند، بازار بلافاصله قابل مدیریت است. به گفته وی ذخایر مرغ شرکت پشتیبانی امور دام در حال حاضر بیش از ۱۵۰ هزار تن است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , مرغ , خُرده فروشی , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 قیمت مرغ خُرده فروشی 7100تومان ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۵ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: