9:23 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4515     

قیمت مرغ در میدان بهمن 5500 تومان

ایرنا
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور با اشاره به روند کاهشی نرخ مرغ، گفت: قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ روز جاری (یکشنبه) در میدان بهمن 5500 تومان تعیین شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد ساعت 16:34

 عظیم حجت با بیان آنکه مرغ مورد نیاز ماه مبارک رمضان تامین است و کمبودی در این زمینه نداریم، افزود: با توجه به افزایش جوجه ریزی و تولید مرغ گوشتی برای ماه مبارک رمضان پیش بینی می شد که قیمت این محصول در این ماه رشد چندانی داشته باشد.

 
وی گفت: قیمت واقعی تولید هر کیلوگرم مرغ زنده بین 4100 تا 4300 تومان است که با احتساب سود 5 تا 6 درصدی برای تولیدکنندگان قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده 4500 تا 4600 تومان درمحل مرغداری ها خواهد بود.
 
به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، طبق برآوردهای وزارت جهادکشاورزی برای حمایت از تولید باید هر کیلوگرم گوشت مرغ 7 تا 7500 تومان به دست مصرف کنندگان برسد. 
 
وی افزود: از آنجا که امروز هر کیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها 3700 تا 4100 تومان و هر کیلوگرم گوشت مرغ در میدان بهمن 5500 تومان عرضه می شد، قیمت این محصول برای مصرف کنندگان بین 5800 تا 6300 تومان در نوسان بود.
 
وی با تاکید بر آنکه تولیدکنندگان مرغ گوشتی کماکان متضرر هستند، تصریح کرد: با توجه به هزینه های تمام شده تولید و افت محصول، هم اکنون مرغداران محصول تولیدی خود را یا با قیمتی متناسب با هزینه های تمام شده تولید و یا 400 تومان زیر قیمت تمام شده در محل مرغداری به فروش می رسانند و هیچ حاشیه سودی ندارند تا با افزایش نقدینگی بتوانند به تولید ادامه بدهند.
 
حجت با بیان آنکه کشور در صنعت طیور طی سالهای اخیر به خودکفایی رسیده است، افزود: این در حالی است که سالانه بخشی از مرغ مازاد به کشورهای هدف صادر می شود و درحال حاضر وزارت جهادکشاورزی برنامه افزایش صادرات را در دستور کار دارد.
 
وی اضافه کرد: اما به طور حتم ادامه روند ضرر و زیان تولیدکنندگان مرغ گوشتی نه تنها صنعت طیور را با چالش های جدی در بخش تولید مواجه می سازد بلکه این وضعیت در نهایت به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نخواهد بود.
 
وی یکی از راهکارهای برون رفت از رکود بازار مرغ را افزایش مصرف دانست و افزود: مصرف گوشت مرغ برای جلوگیری از برخی از بیماری ها از جمله آلزایمر بسیار مفید است بنابراین توصیه می شود مردم از گوشت مرغ استفاده کنند.
 
وی بااشاره به اینکه سرانه مصرف گوشت مرغ در جهان 12 کیلوگرم است، گفت: در حال حاضر سرانه مصرف گوشت مرغ در ایران 25 کیلوگرم و در کشورهای عربی از جمله کویت، امارات، عربستان بین 50 تا 60 کیلوگرم است.
 
به گزارش ایرنا، هم اکنون سالانه بیش از 2 میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید که بخش عمده به مصرف داخلی و بخش اندکی به کشورهای هدف صادر می شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , مرغ , میدان بهمن ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: