مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4701     

قیمت 7 هزار تومان برای گوشت مرغ منطقی است / جدیت در طرح ساماندهی مرغداری‌های کشور

فارس
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت 7 هزار تومان برای مرغ منطقی است که تولیدکنندگان هم ضرر نخواهند کرد، گفت: طرح ساماندهی مرغداری‌ها در کشور با جدیت در حال بررسی است و ایجاد زنجیره تولید از اولویت‌های دولت برای حذف واسطه‌های تولید است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۱۳ مرداد ساعت 13:27
محمود حجتی صبح امروز در مراسم افتتاح متمرکز 12 واحد صنعتی در گلستان گفت: سال گذشته 470 تن میگو در گلستان تولید شد که تلاش ما بر این است امسال این تولید را به 700 تن برسانیم.
 
وی ادامه داد: طرح پرورش میگو در گلستان یک طرح ویژه و بسیار مهم است.
 
حجتی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در مراسم امروز چهار طرح کشاورزی که یکی از آنها یک‌هزار و 494 هکتار سیستم نیلینگ آبیاری تحت فشار است به بهره‌برداری رسید و با تلاش دولت این طرح توسعه و گسترش خواهد یافت.
 
وی ادامه داد: طرح آبیاری تحت فشار یک طرح بسیار حساس و اثربخش است که بهره‌وری آب را دو برابر می‌کند.
 
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه استان گلستان سومین استان تولید گوشت و مرغ در کشور است، اضافه کرد: طرح ساماندهی مرغداری‌ها در کشور با جدیت در حال بررسی است و ایجاد زنجیره تولید از اولویت‌های دولت برای حذف واسطه‌های تولید است.
 
وی با اشاره به تاثیر بالای اجرای این طرح در بخش تولید گوشت مرغ در کشور تاکید کرد: در حال حاضر ارزی که به تامین نهاده‌های دامی اختصاص داده شده است به 3 هزار تومان رسیده اما قیمت گوشت مرغ در بازار به طور عمده 6 هزار و 700 تومان است.
 
وزیر جهاد کشاورزی در پایان ابراز کرد: به نظر ما قیمت 7 هزار تومان قیمت منطقی است که تولیدکنندگان هم ضرر نخواهند کرد.
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: