9:28 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4772     

قیمت گوشت گوساله ۲ هزار تومان گران شد

رئیس اتحادیه گوشت گاوی از افزایش ۲ هزار تومانی قیمت این نوع گوشت در حدود ۳ هفته اخیر خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۳ شهريور ساعت 13:27

 علی خندان روی جوان در گفتگو با مهر، قیمت هرکیلوگرم گوشت گوساله به صورت مخلوط برای مصرف کننده را ۳۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت این نوع گوشت در ۲ تا ۳ هفته اخیر حدود ۲ هزار تومان گران شده است.

 
وی، دلیل این افزایش قیمت را گرانی علوفه، کمبود دام و صادرات عنوان کرد و افزود: دامداری‌های صنعتی با مجوز وزارت جهاد کشاورزی دام‌های خود را صادر می‌کنند.
 
همچنین علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با مهر با بیان اینکه صادرات دام سبک به شکل محدود انجام می‌شود و این موضوع تاثیری بر بازار گوشت گوسفندی نداشته است، اظهارداشت: صادرات دام سنگین افزایش پیدا کرده و همین موضوع سبب بالا رفتن قیمت گوشت گوساله اخیر شده ضمن اینکه بازار گوشت گوسفندی همچنان راکد است.
 
ملکی، قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه تحویل به مغازه‌دار را ۲۵ هزار تومان و تحویل به مشتری را حدود ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت گوشت گوسفندی تا پایان شهریورماه بدون تغییر بماند ضمن اینکه در مهرماه هوا خنک‌تر می‌‌شود و باید دید آن زمان چه تغییراتی در بازار ایجاد پیش خواهد آمد.
 
وی، گرمی هوا، اجرای طرح پیش سرد کردن گوشت و  مطرح شدن مباحث مبنی بر شیوع تب کریمه کنگو در کشور را از جمله عوامل رکود بازار گوشت گوسفندی عنوان کرد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , گوشت , گوساله ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 قیمت گوشت گوساله ۲ هزار تومان گران شد ۱۳۹۴ سه شنبه ۳ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: