9:26 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1554     

لبنیات از سفره مردم حذف می‌شود؟

ایسنا
دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی استان کرمانشاه معتقد است، قیمت گذاری لبنیات در شرایط فعلی به صلاح نیست و دولت نباید در این امر وارد شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۴ آبان ساعت 13:33

 امیر حسین صفری با بیان این‌که 70 درصد قیمت تمام شده محصولات لبنی به شیر خام بستگی دارد، خاطرنشان کرد: قیمت شیر خام متاثر از قیمت نهاده‌های دامی است. بخشی از نهاده‌های دامی و خوراک دام از داخل کشور تامین می‌شود، اما بخش دیگر آن وارداتی است و از نرخ ارز تاثیر می‌پذیرد.

 

این تولیدکننده محصولات لبنی با اشاره به حذف ارز مرجع برای واردات نهاده‌های دامی، یادآور شد: ممکن است انتظار رود با افزایش قیمت شیر خام، نرخ محصولات لبنی هم بیشتر شود و دولت نسبت به قیمت گذاری جدید اقدام کند که این کار در شرایط فعلی به صلاح نیست.

 

صفری تاکید کرد: بهتر است دولت کار قیمت گذاری را به انجمن صنفی فرآورده‌های لبنی کشور و رقابت بازار واگذار کند و در قیمت گذاری ورود پیدا نکند.

 

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت و توان خرید مردم در اثر تورم کنونی ناشی از سیاست‌های دولت قبلی محدود شده است و اگر قیمت محصولات لبنی افزایش پیدا کند و مصرف کننده توان خرید نداشته باشد آن را از سفره خود حذف خواهد کرد و با حذف لبنیات، سلامتی نیز از سفره مردم می‌رود و دارو و درمان جای آن را می‌گیرد.

 

دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی استان کرمانشاه با تاکید بر این‌که هدف ما افزایش قیمت لبنیات و فشار آمدن به مصرف کننده نیست، تصریح کرد: در چند سال گذشته به دلیل افزایش قیمت، سرانه مصرف لبنیات در کشور حدود 20 درصد کمتر شده است. گرانی لبنیات یک چرخه است و زمانی که لبنیات گران شود و مردم خرید نکنند تولید هم تاثیر می‌پذیرد و تولیدکننده باید قیمت‌ها را کاهش دهد.

 

دبیر انجمن صنایع لبنی استان کرمانشاه، دلیل افزایش قیمت شیر خام را کمبود تولید آن در کشور و افزایش تقاضا اعلام کرد و یادآور شد: در شش ماهه دوم سال گذشته، کاهش عرضه و افزایش تقاضای فصلی علاوه بر موضوع افزایش نرخ علوفه به دلیل تغییر نرخ ارز، باعث تشدید در افزایش قیمت شیر کشور شد.

 

وی معتقد است، دولت باید با سیاست گذاری مناسب در این زمینه با ابزارهایی که در اختیار دارد عرضه و تقاضا را مدیریت کرده و تنظیم بازار نماید.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هالبنیات , سفره مردم , حذف ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 لبنیات از سفره مردم حذف می‌شود؟ ۱۳۹۲ شنبه ۴ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: