مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4345     

لزوم حمایت از شترداری در خراسان شمالی

مناطق جنوبی خراسان شمالی به علت دارا بودن شرایط بیابانی و کویری، اقلیم مناسبی برای پرورش شتر محسوب می شود اما آنچه اهمیت دارد این است که پرورش شتر در این مناطق کاملا سنتی است و با بهره وری مناسبی پیگیری نمی شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۳ اسفند ساعت 15:56

به گزارش دامنا,  براساس آمارهای سازمان جهادکشاورزی استان، جمعیت شتر در شهرستان های مانه و سملقان، اسفراین، گرمه و جاجرم به بیش از 3 هزار نفر می رسد.
میرزایی یکی از شترداران شهرستان جاجرم می گوید: اداره منابع طبیعی، شترداری را به رسمیت نمی شناسد و حتی شترداران را به علت ورود شترها به قرق مراتع به جریمه های نقدی سنگین محکوم می کند.
صمدی یکی دیگر از ساکنان منطقه جاجرم که 30 نفر شتر در محیط بسته نگهداری می کند، می گوید: بیابان های منطقه دیگر برای تغذیه شتر مناسب نیست و بخش دولتی نیز برای تامین علوفه به ما کمک چندانی نمی کند.
او می افزاید: اگر برای پرورش صنعتی شتر مجوز صادر شود، امکان بهره برداری بیشتر از این حیوانِ چندمحصولی فراهم می شود.
آقای مبارکی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی می گوید: اکنون از دهها محصول شتر ازجمله گوشت، شیر، پوست، کرک و مو فقط گوشت شتر در خراسان شمالی به فروش می رسد و دیگر محصولات همچون شیرخام به استان هایی ازجمله گلستان، مازندران و خراسان رضوی ارسال می شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی هم با بیان اینکه از 2 میلیون و 33 هزار هکتار عرصه های منابع طبیعی در این استان 183 هزار هکتار بیابانی و نیمه بیابانی است، می گوید: هر نفر شتر به اندازه هفت راس دام ظرفیت مراتع را اشغال می کند و علاوه بر آن، شتر به علت تغذیه از بالای ساقه های گیاه، پوشش گیاهی منطقه را تخریب می کند.
با این وجود، آقای صابری می افزاید: فقط درصورتی به شترداران مجوز داده می شود که آنان به پرورش در محیط بسته و با علوفه دستی اقدام کنند.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی ضمن درخواست توجه بیشتر مسئولان منابع طبیعی و جهاد کشاورزی به ظرفیت اقتصادی پرورش شتر می گوید: باید صنعت پرورش این حیوان در استان با توسعه صنایع فرآوری رونق پیدا کند.
آقای موفق با بیان اینکه اکنون در استان مازندران تنها کارخانه فرآوری شیر شتر در کشور و تولید دوغ شتر فعال شده است، خاطرنشان می کند: این کارخانه به صورت هفتگی 10 تن شیر شتر مصرف می کند و این در حالی است که در مازندران اصلا شتر پرورش داده نمی شود.
آقای یوسفی رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی می گوید: اگر منابع طبیعی مجوزهای لازم را برای پرورش شتر فراهم کند، امکان پرداخت تسهیلات از صندوق توسعه بخش کشاورزی برای پرورش شتر و ایجاد صنایع تبدیلی آن وجود دارد.
به هر صورت خراسان شمالی به عنوان یکی از استان های مطرح در زمینه پرورش شتر تاکنون از مزایای پرورش صنعتی آن غافل بوده است و کارشناسان معتقدند اگر تعامل بین بخشی برای حمایت از شترداران ایجاد شود، این استان می تواند به یکی از قطب های پرورش صنعتی شتر و فرآورده های آن تبدیل شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشترداري , خراسان شمالي ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 لزوم حمایت از شترداری در خراسان شمالی ۱۳۹۳ يکشنبه ۳ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: