مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1471     
به بهانه عید قربان و قربانی کردن؛

لطفا این هشدار را جدی بگیرید

موج
بی شک عوض کردن یک عادت به سال ها تلاش، برنامه ریزی و فرهنگ سازی نیاز دارد اما به هر حال از یک جا باید آغاز شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲۱ مهر ساعت 14:34

 یکی از سنت های پسندیده مسلمانان در ماه ذی الحجه قربانی کردن در عید سعید قربان است است که یادآور یک حرکت تاریخی است که توسط حضرت ابراهیم (ع) و به دستور خداوند پایه گذاری شد.

هر ساله مسلمانان از روز عرفه تا عید قربان، با قربانی کردن، سعی در اطعام مستمندان داشته تا بتوانند سنت پیامبران را احیا کنند.اما گاهی علاقه به اجرای یک سنت، بدون برنامه و بدون نظارت های بهداشتی می تواند به جای رساندن خیر، شر می رساند.
سال هاست که بحث ذبح اسلامی و البته بهداشتی در کشور مطرح شده و البته توسط برخی مسئولان پیگیری می شود که بسیار امیدوار کننده است، اما هنوز هم افرادی را می توان در بین مردم خیر کشور پیدا کرد که تنها به فکر قربانی کردن و اجابت کردن نذر خود هستند و برایشان فرقی ندارد که گوسفند نذری خود را از کجا تهیه می کنند و آیا گوشت نذری آنها سالم و فاقد بیماری است و یا آلوده به انواع بیماری های قابل سرایت به مردم!
دام و انسان در بسیاری از بیماری ها با هم مشترک بوده و قابلیت انتقال بیماری از هر دو به یکدیگر وجود دارد.
بیماری هائئ مثل طاعون، تب برفکی، جنون گاوی و... از عمده بیماری هایی هستند که احتمال مبتلا شدن انسان به آن از طریق مصرف محصول دام آلوده وجود دارد.
در یک دهه اخیر شهرداری، سازمان دامپزشکی و برخی دیگر از سازمان های ذی ربط سعی کرده اند با نظارت بر قربانگاه ها و محل های عرضه دام، از کشتار و مصرف دام آلوده ممانعت کرده و مردم را نیز تشویق کنند تا به جای تهیه نذورات خود از محل های بی نام ونشان، مکان های نمونه و معرفی شده توسط شهرداری و مراکز بهداشتی را انتخاب کنند.
البته بی شک عوض کردن یک عادت به سال ها تلاش، برنامه ریزی و فرهنگ سازی نیاز دارد اما به هر حال از یک جا باید آغاز شود.
البته در اینکه برخی از ارگان های مسئول وظیفه خود را تمام و کمال انجام نداده اند هیچ شکی نیست چرا که هنوز هم شما می توانید در نقاط مختلف شهرها و محلات تابلو به دستانی را ببینید که تبلیغ گوسفند و مرغ فروشی را می کنند و البته در محل فروش این حیوانات تبلیغ شده هیچ خبری از دامپزشک و... نیست و این یعنی احتمال مصرف گوشت آلوده توسط مردم بدون آنکه دولتی ها از آن خبر داشته باشند.
جدای از مسئولیت ارگان های دولتی و غیر دولتی، خود مردم و خانواده ها نیز باید کمی بیشتر نگران سلامتی خود بوده و در خواب برخی مسئولان، حداقل کاری که می شود کرد این است که بدون حضور دامپزشک هیچ دامی را خریداری نکنیم.
اما چند نکته بهداشتی برای خرید دام: 
1)دام سالم از دام بیمار قابل شناسایی است اما توسط یک کارشناس دام و یا دامپزشک.
2)برخی از بیماری های دام هیچ علامت ظاهری نداشته و تنها با آزمایش های پاتولوژی قابل شناسایی می باشند.
3)مصرف گوشت آلوده به برخی بیماری ها مانند تب برفکی و یا وجود قارچ تولید کننده سم آفلاتوکسین، ممکن است در ابتدای مصرف بدون بروز مشکل باشد اما در گذر زمان صدمات شدیدی به مصرف کننده وارد خواهد کرد که از دست دادن کبد یکی از این صدمات خواهد بود.
در بسیاری از دامداری ها و کشتارگاه های نمونه نیز بسیاری از دام ها بعد از کشتار به علت وجود برخی بیماری ها ضبط و معدوم می شوند بنابراین وای به حال دامی که در یک محیط غیر بهداشتی و بدون نظارت رشد کرده و تنها هدف پرورش دهنده آن بدست آوردن پول بیشتر است و نه فروش دام سالم.
برخی بیماری ها جدا از درد و رنج فراوان برای بیمار و خانواده وی، هزینه درمانی بسیاری نیز دارد که برای بسیاری از مردم ، پرداخت این هزینه ها کاری است دشوار.
لطفا بهداشت دام را جدی بگیرید.
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاعيد قربان , قرباني کردن , دام ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 لطفا این هشدار را جدی بگیرید ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۱ مهر


تهراني : با تشكر از مطالب ارائه شده، تب برفكي جزو بيماري‌هاي مشترك محسوب نمي‌شود.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: