مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4711     

لغو ممنوعیت صادرات مرغ و تخم‌مرغ به عراق

مهر
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ‌ تخم‌گذار استان تهران از لغو ممنوعیت صادرات مرغ و تخم‌مرغ به عراق خبر داد و گفت: تاکنون اقدام عملیاتی در این زمینه انجام نشده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ جمعه ۱۶ مرداد ساعت 09:25

 ناصر نبی‌پور با اشاره به سخنان روز گذشته وزیر کشاورزی عراق مبنی بر لغو ممنوعیت صادرات مرغ و تخم‌مرغ ایرانی به این کشور اظهارداشت: تاکنون اقدام عملیاتی در این زمینه انجام نشده است و امیدوار هستیم هرچه زودتر صادرات به کشور عراق از سر گرفته شود.

 
وی با بیان اینکه برخی اشتباهات سبب توقف صادرات مرغ و تخم‌مرغ به عراق شد، گفت: این امر مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده،  ضمن اینکه شنیده‌ها حاکی از این است که در عراق نیز قیمت تخم‌مرغ افزایش بسیار چشمگیری داشته است.
 
نبی‌پور با بیان اینکه صادرات رسمی به کشور افغانستان نیز همچنان ممنوع است، اظهارداشت: عمده صادرات تخم‌مرغ به افغانستان از استان خراسان رضوی انجام می‌شود.
 
وی اضافه کرد: در چند روز اخیر قیمت تخم‌مرغ درخراسان رضوی مقداری گران شده و این موضوع نشان دهنده آن است که صادرات غیر رسمی به افغانستان در حال انجام است.
 
نبی‌پور، میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ را درب مرغ‌داری ۲۷۳۰  تومان  عنوان کرد و گفت: به گفته وزارت جهادکشاورزی،  قیمت تمام شده تولید این محصول ۴۱۵۰ تومان است اما به اعتقاد بنده،  با توجه به کاهش قیمت نهاده‌ها این عدد در حدود ۳۷۰۰ تا ۳۸۰۰ تومان است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هالغو , ممنوعیت , صادرات , مرغ و تخم‌مرغ , عراق ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 لغو ممنوعیت صادرات مرغ و تخم‌مرغ به عراق ۱۳۹۴ جمعه ۱۶ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: