مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3005     
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور

لمپی اسکین، بیماری دامی سوغات عراق کنترل شد

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: بیماری دامی لمپی اسکین که برای اولین بار از عراق وارد کشور شد، بعد از تلفات 20 راس دام و معدم سازی 437 راس دیگر، اکنون تحت کنترل در آمده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲ تير ساعت 15:48

 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بیماری لمپی‌اسکین که 7 خرداد از منطقه بانه وارد کشور شد، 5 استان کشور را درگیر کرد، تاکنون 20 راس گاو تلفات گرفته و 437 راس گاو نیز برای جلوگیری از توسعه بیماری در این استانها معدوم شده است.

 
مسئولان می‌گویند خسارت‌ها فروکش پیدا کرده و بیماری تحت کنترل درآمده است.
 
محسن مشکوة در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه بیماری لمپی اسکین دامی همچنان در استانها تلفات می‌گیرد که جدیدترین گزارش تلف شدن 9 راس دام در استان کرمانشاه است، گفت: گزارش‌ها حاکی است که خسارت‌های این بیماری کاهش یافته و بیماری تحت کنترل در آمده است.
 
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در پاسخ به اینکه آیا امکان توسعه این بیماری وجود دارد؟ گفت: بالاخره چون حشره عامل ناقل بیماری است، بنابراین احتمال دارد، بعدا ظهور کند، اما در شرایط فعلی بیماری کنترل شده است.
 
مشکوة گفت: این بیماری ابتدا 5 استان کردستان، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی را درگیر کرد، 500 هزار رأس گاو تزریق واکسن شد و سمپاشی علیه حشرات انجام گرفت.
 
وی افزود: تعداد کانون‌ها در این استان‌ها کاهش یافته و بیماری تحت کنترل درآمده است.
 
مشکوة گفت: در استان‌های زنجان، قم، خوزستان، فارس، کرمان، بوشهر و همدان نیز تک کانون‌هایی از این بیماری وجود داشت و یک یا دو تا از دامداری‌ها درگیر بودند، اما با انجام عملیات سمپاشی و تزریق واکسن بیماری در این استان‌ها توسعه نیافت.
 
مشکوة با بیان اینکه دوره کمون (مدت زمان ظهور علائم بیماری) 21 روزه است، گفت: شواهد نشان می‌دهد که خسارت‌های این بیماری فروکش پیدا کرده است.
 
وی در  پاسخ به اینکه این بیماری از کدام کشور وارد شده است، افزود: با توجه به مرز مشترک ایران با عراق و وزش باد از غرب به شرق ناقل بیماری یعنی حشرات، استان‌های غربی را درگیر این بیماری کرد.
 
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور افزود: این بیماری در سال 1929 در کشور زامبیا مشاهده شد، در فلسطین اشغالی و سال‌های اخیر در خاورمیانه، لبنان و عراق مشاهده شده است.
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هالمپی اسکین , بیماری دامی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 لمپی اسکین، بیماری دامی سوغات عراق کنترل شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۲ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: