مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6268     

ماراتن افزایش قیمت گوشت گوسفند و مرغ

با صادرات غیرقانونی دام زنده به کشورهای عراق و امارات قیمت گوشت گوسفند در تهران هزار تومان افزایش یافته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد ساعت 13:07

به گزارش خبرنگار حوزه کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از گرانی مرغ، اینبار گوشت گوسفند با افزایش قیمت هرکیلو حدود هزارتومانی مواجه شده که در صورت عدم کنترل بازار این گرانی شدت بیشتری می گیرد.

بر این اساس علاوه بر اینکه افزایش دما،اجرای طرح پیش‌سرد کردن گوشت به دلیل کاهش وزن و افزایش هزینه‌های سردخانه‌ای موجب افزایش قیمت شده، قاچاق دام نیز به گرانی دامن زده است.

در این ارتباط علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به کاهش 30 درصدی دام زنده در میادین تهران اظهار داشت: با صادرات غیرقانونی دام زنده از کرمانشاه و شهر پیران شهر استان کردستان به کشورهای عراق و امارات قیمت گوشت گوسفند در تهران هزار تومان افزایش یافته است.

وی قاچاق دام زنده در این فصل را غیرقابل پیش بینی دانست و ادامه داد: با رسیدن عید قربان در ماه آینده و حجم بالای ذبح گوسفند باید پیش بینی لازم برای تامین نیاز این ایام انجام شود.

ملکی با اشاره به افزایش 500 تومانی به صورت هفتگی گوشت گوسفند در 3 هفته گذشته گفت : امروز قیمت دام زنده 13 هزار تومان در میادین گوشت گوسفند به صورت عمده فروش 28 هزار تا 28500 تومان ، و گوشت شیشلیک 31 تا 32 هزار تومان در بازار است.

بر اساس این گزارش با وجود تک رقمی شدن نرخ تورم  از تیرماه امسال اما در این مدت شاهد رشد قیمت اقلام اصلی سبد خانوار همچون مرغ و شکر بوده ایم که بخشی از آن به دلیل مدیریت نادرست بازار ، به هم خوردن عرضه و تقاضا و کنترل اوضاع از سوی دلالان صورت گرفته است؛ به طور قطع این امر نظارت بیشتر مسئولان مربوطه را می طلبد تا گرانی و نابسامانی گریبانگیر سایر کالاهای اساسی نشود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , گوشت , گوسفند , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ماراتن افزایش قیمت گوشت گوسفند و مرغ ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: