مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6236     

مافیای مرغی، بازار را به هم ریخت/ دولت از پس دلال ها برنمی آید

یک فعال بخش اقتصادی بابیان اینکه فروش مرغ در میدان بهمن تهران دست مافیای مرغ است گفت: مرغ کالای مهمی برای دولت است ولی شرکت پشتیبانی امور دام و طیور عقب نشینی کرده ودر این شرایط مرغ‌ها را روانه بازار نمی‌کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد ساعت 14:29


امیر صادقی در گفتگو با فاطمه تفقدی خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه گرمای هوای بی‌تأثیر برگرانی قیمت مرغ نبوده، افزود: هزینه‌های بالا در کشتارگاه مرغداران را راغب نمی‌کند که تولیداتشان را ادامه دهند.

این فعال اقتصادی بابیان اینکه در دوره قبلی کاهش شدید قیمت مرغ داشتیم و قیمت مرغ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش پیدا کرد؛ اظهار داشت: متأسفانه مرغدارانی که جوجه ریزی انجام می‌دهند در این شرایط هزینه‌های اولیه خرید و دان مرغ که به جوجه‌ها داده‌اند نه‌تنها تأمین نمی‌شد بلکه ضرر هم می‌بینند.

به گفته این فعال اقتصادی هرزمانی که ارزانی قیمت مرغ را داشته باشیم بعدازآن گرانی آن محصول را در بازار شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه مرغداران دیگر راغب به جوجه ریزی نیستند تا بیشتر ضرر نبینند تصریح کرد: دخالت دولت باعث گرانی مرغ شده چون مرغ کالای مهمی است در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور طیور مرغ‌ها را از کشتارگاه خریداری و ذخیره می‌کند مرغ‌ها را نگه می‌دارند ۶ ماه دیگر تاریخ مرغ‌های یخی را عوض و راهی بازار می‌کنند. هیچ دستگاهی هم نمی‌تواند حرفی را بزند چون دولت از این طرح حمایت می‌کند.

*دولت بازار مرغ را دچار بحران می کند

صادقی بابیان اینکه متأسفانه سیاست‌های اشتباه دستگاه های دولتی بازار مرغ را دچار بحران کرده و ماه رمضان هم بی‌تأثیر در گرانی قیمت مرغ نبوده، اضافه کرد: اکثر مردم ما به علت گرانی، گوشت کیلویی ۳۵ هزار تومان را مصرف نمی‌کنند درنتیجه تقاضا برای مصرف مرغ بالا می‌رود از طرفی عرضه جواب گوی تقاضا نمی‌شود.

این فعال اقتصادی یادآور شد: اکثر کشتارگاهیان دان مرغ ذخیره دارند یا در کارخانه‌های دان مرغ افرادی را دارند که نیاز آن‌ها را تأمین می‌کند و جای آن مرغ را می‌گیرند تا برای کشتارشان همیشه مرغ داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰ تا ۴۰ درصد کشتارگاه ها تعطیل‌شده‌اند عنوان کرد: به‌عنوان‌مثال بنده بیش از ۱۰ میلیارد تومان سرمایه در مرغداری خودمصرف کردم ولی ماهیانه ۵۰ میلیون تومان درنمی‌آوریم اما یک دلال معمولی مرغ در بازار ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان درآمد دارد.

*مرغ ها هم پدرخوانده و مافیا دارند

امیر صادقی با توجه به اینکه کشتارگاه‌ها مرغ زنده را در حاضر ۵ هزار و ۷۰۰ تا ۶ هزار تومان خریداری می‌کنند افزود: بر عکس تصور مردم وقتی قیمت مرغ بالا برود به نفع کشتارگاه ها نیست چون کشتار انجام نمی‌شود. مرغ، کمتر و دلالی بیشتر می‌شود. اگر ثبات قیمتی مرغ را داشته باشیم مرغدار و کشتارگاه در یک‌روال طبیعی پیش می‌رود و کسی متضرر نمی‌شود.

وی بابیان اینکه مرغ هم مافیای خاص خودشان دارد گفت: در حال حاضر بازار در میدان بهمن دست ۳ تا ۴ نفر دلال است و ما کشتارگاه داران اول باید آن‌ها را سیر کنیم بعد از کانال آن‌ها وارد فروش محصول خود شویم. متأسفانه کسی نیست که کنترل بازار مرغ را در دست بگیرد تا جلوی این دلال بازی ها بایستند.

این فعال اقتصادی گفت: مشکل گران شدن اخیر مرغ از بعد از عید فطر شروع‌شده و کسی هم جلودار این موضوع نیست!سؤال من این است شرکت پشتیبانی امور طیور این‌همه مرغی را که خریده چرا به بازار نمی‌آورد تا کمی وضع بهتر شود! یعنی بازار را نمی‌بینند؟

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامافیای مرغی , بازار , دلال ها , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: