مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4702     
در 4 ماهه ابتدای سال جاری

صادرات 450 هزار راس دام سبک

فارس
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۴۵۰ هزار راس دام سبک در ۴ ماه ابتدای امسال صادر شد، گفت: با توجه به قرنطینه‌ بسیار خوب و رعایت موارد بهداشتی توسط سازمان دامپزشکی نگرانی از بیماری تب کریمه کنگو وجود ندارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۴ مرداد ساعت 08:58

 حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره صادرات گوسفند به عربستان و کویت و بیماری تب کریمه کنگو، گفت: خوشبختانه در این زمینه مشکل ویژه‌ای وجود ندارد و به راحتی امکان صادرات گوسفند زنده به این کشورها وجود دارد.

 
وی افزود: با توجه به قرنطینه بسیار خوب و رعایت موارد بهداشتی به شکل مناسب توسط سازمان دامپزشکی، نگرانی در مورد بیماری تب کریمه کنگو وجود ندارد.
 
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس به دلیل طعم و کیفیت گوسفند تولید ایران حاضرند قیمت بیشتری هم برای خرید پرداخت کنند، افزود: با رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه‌ای دام‌های سبک را به کشورهای مختلف حوزه خلیج فارس صادر می‌کنیم.
 
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد با بیان اینکه در 4 ماه ابتدای امسال بیش از 450 هزار راس دام سبک از ایران صادر شده است، گفت: این در حالی است که برای تأمین نیازهای داخلی هیچ مشکلی نداریم و گوشت قرمز به اندازه کافی در شرکت پشتیبانی امور دام ذخیره شده و در واحدهایی تولید کننده گوشت پرواری هم به حد وفور وجود دارد.
 
رکنی اظهار داشت: بیشترین مقصد صادرات دام به کشورهای حوزه‌ خلیج فارس است، ضمن اینکه عراق هم اخیرا فرصت خوبی برای صادرات دام سبک ایران محسوب می‌شود.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در سفر اخیری که رئیس جمهور به عراق داشت، ما از بخش‌هایی از کردستان عراق دیدن کردیم و به دنبال ایجاد زمینه‌های صادراتی دام سبک و گوشت قرمز فرآوری شده به این کشور هستیم.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , دام سبک , گوسفند ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات 450 هزار راس دام سبک ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۴ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: