مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4067     
علی رغم کاهش 10 درصدی تولید در کشور

ماهی‌قزل آلا گران نمی‌شود

مهر
در حالی‌که برخی مسئولان از احتمال افزایش قیمت ماهی‌قزل آلا در پی کاهش تولید آن خبر داده بودند؛ رییس سازمان شیلات گفت: میزان کاهش تولید آنقدر نیست که تغییر قیمت ایجاد کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۸ دي ساعت 15:40

 به گزارش خبرنگار مهر چندی پیش مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی آبزیان از کاهش تولید ماهی قزل آلا در کشور به دلیل واردات تخم چشم زده آلوده خبر داده بود.

 
ارسلان قاسمی  در این زمینه به مهر گفت: تولید این ماهی در کشور به دلیل برخی بی‌مبالاتی‌ها و سودجویی‌هایی که اتفاق افتاده در معرض خطر قرار گرفته؛ واردات نهاده‌ها و تخم چشم زده آلوده طی سال‌های گذشته باعث شد بیماری ویروسی (VHS)در جمعیت قزل‌آلا شیوع پیدا کند و به همین دلیل ما در سال‌جاری با کاهش 40 تا 45 درصدی تولید مواجه هستیم.
 
در همین راستا حسن صالحی، رییس سازمان شیلات و معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفتگو با مهر با بیان اینکه بیماری سپتی سمی خونریزی دهنده ویروسی ماهی قزل آلا در سه استان لرستان، کردستان و چهارمحال و بختیاری قسمت‌هایی از مزارع را دچار مشکل کرده بود، گفت: خوشبختانه در تابستان گذشته با نظارت دامپزشکی این مزارع خشک و ضدعفونی شدند.
 
صالحی در زمینه کاهش تولید ماهی قزل آلا با مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی آبزیان عقیده‌ای مشابه داشت  اما میزان این کاهش را بسیار کمتر از 45 درصد عنوان کرد و افزود: بررسی‌های همکاران ما نشان می‌دهد که میزان کاهش تولید ماهی‌ قزل‌آلا حداکثر 10 تا 11 درصد است و ما 45 درصد کاهش تولید را قبول نداریم.
 
بر اساس این گزارش در پی مباحث مطرح شده مبنی بر کاهش تولید ماهی قزل آلا مباحثی نیز در مورد احتمال افزایش قیمت این ماهی به راه افتاده بود.
 
مدیرعامل اتحادیه آبزیان کشور در همین زمینه با بیان اینکه در حال حاضر قیمت این ماهی در بازار داخلی 14 هزار تومان است به مهر  اظهار داشت : احتمال افزایش قیمت ماهی قزل آلا به چند دلیل وجود دارد که اولین مسئله همین کاهش تولید است و موضوع بعدی استفاده دلال ها از این داستان است. ضمن اینکه هر چه به شب عید نزدیک تر می شویم تقاضا برای این ماهی افزایش پیدا می کند.
 
همچنین مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در گفتگو با مهر افزود: در صورتی‌ که تولید قزل‌آلا با کاهش 40 تا 45 درصدی همراه باشد، قیمت این نوع ماهی به 20 هزار تومان خواهد رسید.
 
اما معاون وزیر جهاد کشاورزی با این موضوع مخالف است؛ صالحی در مورد احتمال افزایش قیمت ماهی قزل آلا افزود: با توجه به نرخ تورم، افزایش هزینه‌های کارگری، نهاده‌ها و سایر هزینه‌های مزارع در سال‌جاری درصد افزایش قیمت محصولات کشاورزی یک درصد طبیعی مانند سال‌های گذشته است و میزان کاهش تولید آنقدر نیست که تغییر قیمت ایجاد کند ضمن اینکه سایر محصولات شیلاتی با افزایش تولید همراه بوده‌اند و این کاهش را پوشش می‌دهند.
 
گفتنی است: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم ماهی قزل‌آلای با کیفیت حدود 14 هزار تومان است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاماهی‌قزل آلا , گران , کاهش , تولید ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ماهی‌قزل آلا گران نمی‌شود ۱۳۹۳ دوشنبه ۸ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: