مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4978     

۴۰تن ماهی درفیروزکوه تلف شد/خسارت ۵۰۰ملیون تومانی

مهر
۴۰ تن ماهی در پرورش ماهی تهران قزل آلا واقع در منطقه نمرود شهرستان فیروزکوه تلف شدند و خسارتی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان وارد شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۸ آذر ساعت 09:25

هنوز چند روزی از تهیه گزارش مشکلات اجرای پروژه سد نمرود برای اهالی روستای سله بن نگذشته است که با آبگیری سد و با توجه به قطع کامل آب رودخانه نمرود و خشک شدن مسیر تا تقاطع زیر پل و کاهش حجم روان آب بعد از سد، شاهد از بین رفتن گونه های زیستی، تهدید فضای سبز، کشاورزی و صنایع مرتبط آن در پایین دست سد هستیم.

با خشک شدن رودخانه نمرود، بسیاری از آبزیان رودخانه ای تلف شدندکه سازمان محیط زیست نیز نسبت به این موضوع معترض و آن را تهدیدی برای زیست بوم منطقه دانسته است.

 امروز نیز به همین دلیل ۴۰ تن ماهی در پرورش ماهی تهران قزل آلا واقع در منطقه نمرود شهرستان فیروزکوه تلف شدند و خسارتی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان رقم خورد.


با آبگیری سد نمرود، رودخانه نمرود که از شاخه های اصلی رودخانه حبله رود است و از دامنه های شمالی کوه قره داغ و دامنه های کوه میشینه مرگ سرچشمه می گیرد و زمانی یکی از پر آب ترین رودها به شمار می رفت، امروزه تقریبا خشک شده است.

 این رود با گذر از روستاهای هرانده، خمده، زرین دشت، سیمین دشت و محمود آباد به شهرستان گرمسار می رسید و ضمن تامین آب کشاورزی این روستاها، آب چندین پرورش ماهی را نیز در طول سال های گذشته تامین می کرد که یکی از این پرورش ماهی ها، پرورش ماهی تهران قزل آلا است که از بدو آبگیری سد، با مشکلات عدیده ای مواجه و دچار خسارت های سنگینی شده است.

این پرورش ماهی از بدو ساخت تاکنون از آب رودخانه به عنوان آب اضطرار استفاده می کرد، ماجرا از آنجا شروع شد که با قطعی برق و از کار افتادن تابلوهای برق پرورش ماهی، مسئولان پرورش ماهی به دلیل خشک بودن رودخانه نتوانستند از آب اضطرار یا همان آب رودخانه استفاده کنند و بیش از ۴۰ تن ماهی تلف و خسارتی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان وارد شد.

یوسف کشاورز مالک پرورش ماهی تهران قزل آلا در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت : این مجموعه آبزی از سال ۶۴ فعالیت خود را آغاز کرده است که در این سال ها با مشکل آب مواجه نشده بود اما با ساخت و آبگیری سد نمرود همواره دچار مشکلات عدیده ای هستیم که نمونه ای از آن را مشاهده می کنید.

وی ضمن اشاره به تلف شدن ۴۰ تن ماهی و خسارتی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان به این پرورش ماهی افزود: عوامل متعددی در بروز این حادثه دخیل بوده اند که مهمترین آن سازمان آب و سد نمرود است که بدون هماهنگی و در نظر گرفتن حیات بسیاری از روستاهای پایین دست و واحدهای تولیدی که از آب رودخانه استفاده می کنند و جنبه حیاتی برای آنان دارد،   اقدام به قطع آب رودخانه نمرود جهت آبگیری سد کرده اند که این مشکل بزرگ را برای ما پدید آورد.کشاورز گفت: مسئولین بدون اطلاع نسبت به قطع یا وصل آب اقدام می کنند که هر دو مورد به ضرر  ماست که با قطع آب، چنین حادثه بزرگی رخ می دهد و زمانی هم که اقدام به باز کردن دریچه های سد و وصل آب می کنند، به قدری آب را آزاد می شود که به مانند سیلی تمام تاسیسات و کانال های ما را در هم می نوردد.

یوسف کشاورز نبود بیمه قابل اتکا، عدم حمایت اتحادیه سردآبی و سازمان شیلات را از دیگر مشکلات پیش روی خود دانست و افزود: هیچکدام از سازمان های بیمه موجود در کشور اقدام به بیمه کردن پرورش ماهی نمی کنند و تنها یک بار بخش کشاورزی بانک کشاورزی، اقدام به بیمه این واحد کرد که با دریافت ۸ میلیون تومان حق بیمه، در ازای خسارت ۱۰۰ میلیون تومانی مبلغ ۱۸ میلیون تومان خسارت پرداخت کرد.وی در پایان ضمن اشاره به قطعی بیش از سه بار در هفته برق که بیشترین خطر را برای ما ایجاد می کند، گفت: یکی از حیاتی ترین مسائل در پرورش ماهی تامین و استمرار برق است که چندین بار به اداره مربوطه برای قطعی پی در پی برق مراجعه کردیم اما پاسخ درستی دریافت نشد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاماهی , تلف , قزل آلا , فیروزکوه , خسارت ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ۴۰تن ماهی درفیروزکوه تلف شد/خسارت ۵۰۰ملیون تومانی ۱۳۹۴ يکشنبه ۸ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: