مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5080     

19 ماه سرپیچی از قانون؛ سازمان حمایت هم حریف نشد!

پس از گذشت 19 ماه از مصوبه تنظیم بازاری نرخ 1440 تومانی خرید شیر خام از دامداران، هنوز صنایع لبنی این قانون را اجرا نکرده‌اند و به گفته وزارت کشاورزی، پرونده‌شان از سوی سازمان حمایت به تعزیرات معرفی شده که مشخص نیست ناظران می‌توانند اجرای قانون را به صنایع دیکته کنند یا خیر؟
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن ساعت 10:08

به گزارش خبرنگار ایسنا، یکم تیر پارسال حسن رکنی - معاون وزیر جهاد کشاورزی - اعلام کرد که براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کارخانه‌های لبنی باید هر کیلوگرم شیر خام را 1440 تومان از دامداران خریداری کنند، اما علی‌رغم گذشت بیش از 19 ماه از این مصوبه، صنایع لبنی، دامداران و مسئولان دولتی کشمکش‌های بسیاری برای اجرای آن داشتند و نهایتا این کارخانه‌ها بودند که توانستند در این بازه زمانی طولانی قانون را اجرا نکنند و علی‌رغم افزایش ندادن نرخ خرید شیرخام، قیمت محصولات‌شان را با بهانه‌های مختلف افزایش دهند.

البته در این 19 ماه پرچالش بارها شاهد هشدارهای مسئولان و دستگاه‌های نظارتی از وزارت جهاد کشاورزی تا سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان بوده‌ایم که البته تاثیر چندانی بر عملکرد صنایع لبنی نداشته است، چراکه آنها هر کاری که خواستند انجام داده‌اند.

اما امسال اوضاع متفاوت از پارسال بود، چرا که از سویی کارخانه‌های لبنی مانند دیگر صنایع درخواست افزایش شش درصدی قیمت را داشتند و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان این اجازه را به آنها نداد تا این‌که کار به توافق چند جانبه بین این سازمان، صنایع لبنی و دامداران رسید.

براساس اعلام مصیب محمدیان شمالی - معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان - صنایع لبنی در صورتی می‌توانند قیمت محصولات خود را تا شش درصد افزایش دهند که نرخ خرید هر کیلوگرم شیر خام را که پیش از این حداکثر تا 1250 تومان خریداری می‌کردند، 100 تومان افزایش دهند.

به گفته این مقام مسئول حدود یک سال و نیم گذشته دامداران به دلیل افزایش هزینه‌های خود درخواست افزایش شیرخام را داشتند، ولیانجمن صنایع لبنی به دلیل مسائلی از جمله عدم کشش بازار با این افزایش قیمت موافق نبود که دامداران تا امروز همکاری لازم را انجام دادند، اما دیگر تحمل این میزان ضرر و عدم دریافت سود منطقی را ندارند.

علی‌رغم این‌که تصور می‌شد صنایع لبنی پس از این توافق سه‌جانبه قیمت شیرخام را قدری به نفع تولید‌کنندگان افزایش می‌دهند، اما این اتفاق نیفتاد و دامداران همچنان متضرر از سرپیچی کارخانه‌های لبنی هستند.

گرچه پیش از این وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که سازمان حمایت، پرونده صنایع لبنی متخلف را به تعزیرات ارسال کرده است اما مشخص نیست باز هم صنایع لبنی می‌توانند از زیر بار اجرای قانون شانه خالی کنند یا یک بار برای همیشه قانون برای همه تکلیف را روشن می‌کند؟

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسازمان حمایت , شیرخام , دامداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: