مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4889     

مدعیان ˝مصرف هورمون در مرغ˝ ادعایشان را ثابت کنند

در حالیکه برخی نمایندگان مجلس نسبت به استفاده از هورمون برای افزایش سرعت رشد مرغ تولید شده در کشور هشدار داده بودند، سازمان دامپزشکی این ادعا را رد کرد و گفت: پایش‌های پنج ساله این سازمان برای بررسی سلامت انواع محصولات پروتئینی مانند گوشت مرغ نشان می‌دهد که هیچگونه هورمونی در پرورش مرغ استفاده نمی‌شود و مدعیان ادعایشان را ثابت کنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۲۶ مهر ساعت 12:30

به گزارش خبرنگار ایسنا، عباس پاپی‌زاده - نماینده مجلس شورای اسلامی -پیش از این در گفت‌وگو با برخی از رسانه‌ها مدعی شده بود که "در صنعت مرغداری کشور از هورمون برای رشد مرغ استفاده می‌شود و با توجه به اینکه استفاده از این ماده برای سلامت مردم مضر است و شاهد آن در برخی مرغداری‌ها بوده‌ایم، سازمان دامپزشکی باید میزان مجاز استفاده از آن را مشخص کند".

به گفته این نماینده مجلس "در کشورهای دنیا تفاوت فاحشی بین قیمت مرغ هورمو‌ن‌دار و بدون هورمون وجود دارد و برای مردم با برچسب‌های متفاوت مشخص و فرهنگ سازی می‌کنند تا بدانند از چه محصولی و با چه قیمتی استفاده می‌کنند".

این در حالی است که عباس عباسی - مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی - در این باره به خبرنگار ایسنا، گفت: از سال 1389 طرح پایش سلامت محصولات و فرآورده‌های پروتئینی از جمله گوشت مرغ در دستور کار سازمان دامپزشکی قرار گرفت و تاکنون هیچ ردپایی از هیچ هورمون در گوشت مرغ تولید شده در کشور گزارش نشده است و در دنیا نیز مصرف هیچ هورمونی در گوشت مرغ وجود ندارد.

وی افزود: برخی که با طرح این ادعاها به سلامت گوشت مرغ تولید شده در کشور تردید وارد می‌کنند باید بدانند که سازمان دامپزشکی تنها مرجع صلاحیت‌دار برای اظهارنظر درباره سلامت و کیفیت تولید محصولات و فرآورده‌های پروتئینی مانند گوشت مرغ است و از نظر این سازمان، سرعت رشد مرغ در واحدهای پرورشی هیچ ارتباطی با مصرف هورمون ندارد.

عباسی ادامه داد: در دنیا سرعت رشد مرغ رو به افزایش است، چرا که فرمولاسیون، تکنولوژی و شرایط زیست محیطی مرغ پرورشی در این کشورها باعث افزایش رشد مرغ پرورشی می‌شود و هم‌اکنون هم ضریب تبدیل هر کیلوگرم خوراک مرغ به گوشت مرغ 1.6 تا 1.7 است که این کشورها درصددند بتوانند در برنامه‌ای جامع تا سال 2025 به ازای مصرف هر کیلوگرم خوراک مرغ یک کیلوگرم گوشت مرغ تولید کنند.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی با بیان اینکه طرح جامع پایش سلامت محصولات و فرآورده‌های پروتئینی بر اساس تجربیات پنج ساله سازمان دامپزشکی از امسال آغاز می‌شود، تصریح کرد: در قالب این طرح هر آلاینده‌ای به هر میزان و در هر ماتریکسی مشخص و اعلام می‌شود. همچنین هر شخصیت حقیقی و حقوقی که ادعای وجود یک آلاینده در این محصولات را داشته باشد می‌تواند به سازمان دامپزشکی یا مرجع صلاحیت‌دار دیگری مراجعه کند تا مورد ارزیابی و رسیدگی قرار گیرد، چراکه سازمان دامپزشکی همواره نسبت به سلامت محصولات و فرآورده‌های پروتئینی پاسخگو بوده و خواهد بود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهورمون , مرغ , دامپزشکی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: