مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5127     
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران خبرداد

واردات 4 میلیون دز واکسن تب برفکی/ توقف خرید تضمینی شیر

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز در ایام نوروز گفت: سود حاصل از افزایش قیمت گوشت قرمز به تولید‌کنندگان نمی‌رسد و عاید دلالان می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۲۱ فروردين ساعت 19:13

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا عزیزاللهی مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران امروز در نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری فارس در مورد وضعیت تب‌برفکی اظهار داشت:  مرزهای غربی و شرقی کشور همواره تهدیدی برای ورود انواع مختلف بیماری‌ دامی است و سویه‌های جدید تب برفکی همواره از مرز‌های عراق و پاکستان جمعیت دامی کشور را تهدید می‌کند.

* واردات 4 میلیون دز واکسن تب برفکی

عزیزاللهی با اشاره به اینکه بزودی 4 میلیون دز واکسن تب برفکی برای دامداری‌های صنعتی از کشورهای فرانسه و ترکیه به ایران وارد می‌شود، افزود: به منظور تهیه هر چه سریع‌تر واکسن برای دامداران صنعتی این ثبت سفارش انجام شده است.

وی با بیان اینکه قیمت واکسن‌های وارداتی 3 هزار تومان است، گفت: واکسن تب برفکی به صورت رایگان در اختیار دامداری‌های سنتی قرار می‌گیرد و سازمان دامپزشکی کشور با ثبت سفارش به مؤسسه واکسن و سرم‌سازی رازی و همچنین شرکت‌های خصوصی تهیه و ساخت واکسن مهاباد و مرند واکسن مورد نیاز دامداران این بخش را تأمین می‌کند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با بیان اینکه بیماری تب‌برفکی از دو ماه قبل از عید کنترل شده است، افزود: دو میلیون دز واکسن نیز توسط مؤسسه واکسن و سرم‌سازی رازی تهیه و تأمین شده است.

* صادرات یک میلیون تنی محصولات دامی

وی با بیان اینکه صادرات محصولات دامی ایران حدود یک میلیون تن است، گفت: علیرغم شرایط رقابتی در بازارهای بین‌المللی، کشور‌‌های عراق و افغانستان به‌علت شرایط فرهنگی، خواهان محصولات ایران هستند.

* توقف خرید تضمینی شیر

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران در مورد خرید تضمینی شیرخام اظهار داشت: خرید تضمینی شیرخام با دستور وزیر جهاد کشاورزی به اجرا درآمد و در مدت 9 ماه بیش از 250 هزار تن شیرخام خریداری و برای تبدیل به شیر خشک به واحدهای صنعتی منتقل شد.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی شیرخام در سراسر کشور متوقف شده است، گفت: توقف منابع مالی موجب توقف خرید تضمینی شیرخام شده است.

عزیزاللهی تصریح کرد: 8 میلیون و 800 هزار تن شیرخام، 900 هزار تن گوشت قرمز از 9 میلیون راس گاو اصیل بومی دو رگه، 50 میلیون راس گوسفند و 20 میلیون راس بز و بزغاله در کشور تولید می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با اشاره به مازاد تولید شیر و گوشت در کشور گفت: علیرغم اینکه در کشورهای مختلف پس از تولید مازاد برای تقویت صادرات برنامه‌ریزی می‌شود، اما در کشورمان به علت فقدان شرایط رقابتی در بازارهای بین‌المللی و قیمت تمام شده بالا عملا سیاست کاهش تولید جایگزین خواهد شد.

عزیزاللهی با اشاره به دو فاکتور کیفیت و قیمت برای صادرات گفت: برای حضور در بازارهای بین‌المللی باید قیمت تمام شده محصول مناسب باشد، در حالی که تولید محصولات کشاورزی ایران قیمت جهانی بالایی دارد و همین موضوع رقابت در بازارهای بین‌المللی را سخت می‌کند.

وی افزود: اکنون قیمت هر تن شیرخشک در بازارهای بین‌المللی یک هزار و 500 دلار است، در حالی که قیمت شیرخشک ایرانی بیش از 2 هزار دلار است که با چنین وضعیتی امکان افزایش صادرات وجود ندارد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با بیان اینکه قیمت تمام شده تولید گوشت قرمز در برخی کشورها از ایران پایین‌تر است، افزود: قرقیزستان، ارمنستان، مغولستان و آذربایجان به‌صورت غیرمتمرکز اقدام به پرورش دام می‌کنند و به علت وسیع بودن مراتع قیمت تمام شده تولید گوشت قرمز در این کشورها بسیار پایین‌تر از ایران و کشورهایی است که به صورت متمرکز تولید می‌کنند.

عزیزاللهی با بیان اینکه در کشورهای مذکور فقط سه ماه امکان صادرات وجود دارد و بازار باثباتی در آنها دیده نشده نمی‌شود، گفت: به‌علت گران‌قیمت بودن هزینه‌های حمل و نقل منطق اقتصادی قدرتمندی برای تبادلات تجاری دامی با این کشورها وجود ندارد، اگرچه این کشورهای دارای منابع ژنتیکی متفاوتی هستند.

وی با بیان اینکه قیمت پایه شیرخام با بار میکروبی زیر صد هزار و چربی 3.2 در کشور ‌هزار و 200 تومان برآورد شده است گفت: به تناسب افت کیفیت شیر، این قیمت متغیر و بین یک‌هزار و 30 تا یک‌هزار و 40 تومان و در صورت افزایش کیفیت تا یک‌هزار و 350 تومان است.

عزیزاللهی با بیان اینکه در همه کشورها تولید‌کنندگان از چترهای حمایتی دولت استفاده می‌کنند در حالی که در ایران تولید‌کننده از این حمایت‌ها برخوردار نیست افزود: 50 تا 60 درصد قیمت محصولات پروتئینی و فرآورده‌های دامی را نهاده‌ها تشکیل می‌دهند که باید با کاهش هزینه‌های تمام‌شده، آن‌ها پایین بیاید.

وی افزود: حتی وقتی قیمت گوشت قرمز بالا می‌رود منافع آن نصیب دامدار نمی‌شود، بنابراین با هر قیمتی دلال و واسطه آن را به شبکه مصرف عرضه کند، مصرف کننده ناچار به خرید است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران تصریح کرد: به عنوان مثال در شب عید قیمت گوشت افزایش قابل توجهی داشت، اما دامدار در نهایت هر کیلوگرم دام زنده را به همان قیمت 11 تا 11 هزار و 500 تومان که قبل از ایام عید به فروش می‌رساند، فروخت.

عزیزاللهی بیان داشت: عمده خوراک دام و 100 درصد علوفه خشبی در داخل کشور تولید می‌شود، اما بخش عمده‌ای از کنستانتره (خوراک طیور) از طریق واردات تأمین می‌شود که این میزان شامل ذرت، جو، کنجاله سویا  می‌شود.

وی افزود: قیمت نهاده‌ها در بازارهای جهانی در ماه‌های اخیر به دنبال افت قیمت نفت، به شدت افت داشته است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاواردات , واکسن تب برفکی , گوشت , خرید تضمینی , شیر ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 واردات 4 میلیون دز واکسن تب برفکی/ توقف خرید تضمینی شیر ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ فروردين


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: