3:58 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5074     
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن عنوان کرد

صادرات ۸۰ هزار تن تخم مرغ در سال جاری/ تقاضایی از روسیه نداشته‌ایم

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم گذار میهن با اشاره به دلایل نوسان صادرات تخم مرغ گفت: عدم رعایت استانداردهای صادراتی، حضور افراد غیر مطلع و غیر متخصص در تجارت تخم مرغ از مهمترین دلایل نوسان صادرات است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۱۸ بهمن ساعت 14:31

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ‌تخم گذار میهن امروز در نشست خبری با بیان اینکه ظرفیت تولید یک میلیون و 200 هزار تن تخم‌مرغ در کشور وجود دارد اظهار داشت: در حال حاضر 930 هزار تن تخم‌مرغ برای مصرف داخلی و صادرات در کشور تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در منطقه ظرفیت صادرات 200 هزار تن تخم مرغ وجود دارد بیان داشت: برای افزایش مصرف داخلی باید روی افزایش مصرف سرانه  کار کنیم و همچنین بازارهای صادراتی را باید توسعه بخشیم.

ترکاشوند  اظهار داشت: در حال حاضر تولید سرانه تخم مرغ حدود 11 و نیم کیلوگرم است که از این رقم حدود یک کیلو صادر می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم‌گذار میهن با اشاره به صادرات 70 هزار تن تخم مرغ در سال گذشته بیان داشت: ما به دنبال افزایش میانگین مصرف سرانه در کشور هستیم، اگرچه متوسط مصرف سرانه کشور 10 و نیم کیلو و معادل مصرف جهانی است اما به دنبال افزایش آن تا 15 کیلو هستیم.

وی در مورد صادرات تخم مرغ به روسیه تصریح کرد: برای صادرات هر محصولی در درجه اول لازم است تا تقاضایی صورت گیرد،در حال حاضر به لحاظ کیفیت هیچ‌گونه مشکلی در تخم‌ مرغ‌های تولیدی وجود ندارد و تخم مرغ کشورمان با استانداردهای صادراتی تولید می‌شود اما هنوز از روسیه تقاضایی برای صادرات نداشتیم.

ترکاشوند بیان داشت: در بازارهای منطقه ما نتوانسته‌ای سهم مشخصی را در صادرات تخم مرغ داشته باشیم و سهم ما در بازارهای منطقه‌ای بسیار در نوسان بوده است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم‌گذار میهن تصریح کرد: سال 92 ، 37 هزار تن، سال 93، 70 هزار تن و همچنین از ابتدای امسال تاکنون بیش از 78 هزار تن تخم مرغ به کشورهای مختلف صادر شده است.

ترکاشوند با بیان اینکه صادرات تخم مرغ به کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان و ... انجام می‌شود اظهار داشت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال صادرات این محصول به 90هزار تن افزایش یابد.

وی در ادامه به دلایل نوسان صادرات تخم مرغ اشار ه کرد و افزود: عدم رعایت استانداردها در سال‌های قبل (بسته بندی، کیفیت و عدم رعایت نکردن یک نواختی وزن)، حضور افراد غیر مطلع و غیر مشخص در تجارت تخم مرغ و تجارت به صورت پیله وری و رعایت نشدن کیفیت صادرات و ماندگاری محصول برای صادرات از جمله مواردی بوده که به صادرات آسیب رسانده و صادرات این محصول را با نوسان مواجه کرده است.

وی به گفته خلج رئیس سازمان دامپزشکی اشاره کرد و بیان داشت: دامپزشکی افغانستان در تماسی که با دامپزشکی کشورمان داشته از صادرات تخم مرغ فاسد به کشورش خبر داده که این موضوع منجر به کاهش صادرات و بی اعتمادی مشتریان می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم گذار میهن با بیان اینکه برای رفع این وضعیت و رسیدن به صادرات پایدار فعالان صنف را فراخوانده‌ایم بیان داشت: بنابراین با تشکیل کارگروه تولید و بازرگانی از متخصصان صنف خواسته‌ایم تا با همفکری آن‌ها به یک دستورالعمل و الزاماتی برای صادرات برسیم چرا که اگر قرار است صادرات مستمر داشته باشیم باید صادر کنندگان الزامات را در دستور کار قرار دهند و هر کسی به خودش اجازه صادرات ندهد.

وی افزود: بنابراین داشتن برند، بسته بندی، کارت بازرگانی و رعایت کیفیت از ملزومات صادرات به شمار می‌رود و رعایت این موارد برای صادرات تخم مرغ در دستور کار اتحادیه قرار گرفته است.

ترکاشوند با اشاره به ایجاد سامانه ثبت اظهار داشت: برای رعایت الزامات صادرات این سامانه تعبیه شده و متقاضیان صادرات در این سامانه کد شناسایی اخذ می‌کنند و همچنین می‌توانند مجوز صادرات بگیرند و مجوزهای بعدی آن‌ها منوط به رعایت الزامات صادرات در مجوز قبلی است و بدین ترتیب در این سامانه نحوه صادرات رصد می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم گذار میهن در ادامه بیان داشت: مشوق‌های صادراتی در دستور کار ما قرار دارد و همچنین سعی شده تا براساس صندوقی که برای فعالان بخش طیور راه‌اندازی شده است تسهیلات ارزان قیمت راه‌اندازی شود.

وی بیان داشت: شرایط ارائه تسهیلات توسط صندوق یاد شده را از سال گذشته دنبال کرده‌ایم و براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار برای حمایت از صنعت طیور کشور مبلغ 50 میلیارد تومان به صندوق واریز شده که اکنون در مرحله تسهیلاتی ارزان قیمت به صادر کنندگان تخم مرغ داده شده.

وی با اشاره به واگذاری مدیریت تولید، تنظیم بازار و صادرات تخم مرغ به اتحادیه میهن در سال گذشته گفت: اگرچه ممکن است در کوتاه مدت نتوانیم به نتایج مورد نظرمان دست یابیم اما در بلند مدت فعالیت این اتحادیه اثرگذاری بیشتری خواهد داشت و علاوه بر توسعه صادرات قادر خواهیم بود تا جلوی نوسان و نگرانی‌های بازار داخلی هم گرفته شود.

وی بیان داشت: در ماه‌های ابتدایی امسال قیمت تخم مرغ پایین و از سقف تعیین شده کمتر بود و حتی در مواردی قیمت این محصول به زیر 3 هزار تومان رسید در حالی که نرخ مصوب این محصول درب مرغداری 4 هزار و 200 تومان است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم گذار میهن بیان داشت: با توجه به افزایش قیمت تخم مرغ در چند هفته گذشته و برای کنترل قیمت این محصول توافقی با سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری منعقد شد که براساس آن مقرر شد تا هر شانه تخم مرغ بسته بندی و سرت شده به قیمت 10 هزار و 500 تومان در این میادین عرضه می‌شود.

وی بیان داشت: اقداماتی که توسط اتحادیه در بازار مصرف صورت می‌گیرد اقداماتی کلان است که با این اقدامات توانسته‌ایم قیمت تخم مرغ را با حفظ صادرات در بازار مصرف متعادل کنیم.

ترکاشوند در مورد قیمت صادراتی تخم مرغ اظهار داشت: قیمت صادراتی همواره نوسان داشته و این قیمت از 3 هزار و 400 تومان تا 5 هزار تومان متغیر بوده، اما به طور متوسط صادرات با قیمت حدود 4 هزار و 200 تومان صورت گرفته است.

وی بیان داشت: پیش بینی می‌کنیم در سال آینده صادرات این محصول به 100 هزار تن افزایش یابد.

در ادامه رضا کاظمی رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن اظهار داشت: دولت ترکیه برای هر کارتن 24 کیلویی تخم مرغ 5 دلار یارانه صادراتی پرداخت می‌کند که صادر کنندگان ما از این موضوع محروم هستند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , تخم مرغ , روسیه ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: