مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4505     
مدیر شرکت پشتیبانی امور دام کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد

ذبح روزانه 400 راس دام سبک در کشتارگاه یاسوج

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام کهگیلویه و بویراحمد گفت: روزانه 400 راس دام سبک در شرایط کاملا استاندارد و با نظارت بهداشتی در کشتارگاه یاسوج ذبح می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد ساعت 08:45

 سید علی لاهوتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با بیان اینکه کشتار غیراصولی دام در مبادی ورودی شهرها و به صورت سنتی باعث بروز مشکلات متعدد بهداشتی می‌شود، اظهار کرد: در ماه‌های اخیر با همکاری دستگاه‌های اجرایی متولی در کهگیلویه و بویراحمد  بخش عمده این کشتارگاه‌ها که بصورت سنتی و بدون رعایت ضوابط بهداشتی اقدام به کشتار دام می‌کردند، جمع‌آوری شدند.

 
مدیر شرکت پشتیبانی امور دام کهگیلویه و بویراحمد افزود: کشتار دام در کشتارگاه در شرایط کاملا استاندارد و تحت نظارت دامپزشکی و با رعایت مسائل شرعی انجام می‌‎گیرد.
 
وی بیان کرد: متاسفانه دیدگاه غلطی که میان عامه مردم در مورد خرید گوشت وجود دارد باعث راه‌اندازی رونق کشتارهای غیرمجاز دام و طیور در اطراف شهرها شده است و متاسفانه بخش زیادی از مردم نسبت به خطراتی که  از این طریق متوجه سلامتی آنها می‌شود، نیستند.
 
مدیر شرکت پشتیبانی امور دام کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باکتری‌های عامل  برخی بیماری‌های مشترک بین انسان و دام مانند تب مالت و کریمه کنگو تنها با نگهداری گوشت بین دمای 0 تا 4 درجه از بین خواهند رفت، تاکید کرد: این در حالی است که در شرایط کشتار سنتی و استفاده مستقیم از گوشت، علاوه بر اینکه احتمال سرایت این بیماری به انسان وجود دارد هیچ تضمینی هم برای سلامت دام کشتار شده وجود ندارد ولی در کشتارگاه کار غربالگری در تمام مراحل و با دقت صورت می‌گیرد.
 
لاهوتی خاطرنشان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام از کشتار دام هیچ گونه منفعتی نمی‌برد کما اینکه در این روند متحمل زیان نیز می شود ولی با توجه به رسالت این شرکت که رساندن گوشت سالم به شهروندان است تلاش مجموعه شرکت بر این است که وظیفه خود را در این مسیر به نحو مطلوب انجام دهند.
 
وی با بیان اینکه روزانه 400 راس دام سبک در کشتارگاه یاسوج ذبح می‌شود، عنوان کرد: نظارت بر کشتار دام در کشتارگاه در تمام مراحل با دقت و با حضور کارشناسان و دامپزشکان انجام می‌گیرد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاذبح , دام سبک , کشتارگاه یاسوج ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ذبح روزانه 400 راس دام سبک در کشتارگاه یاسوج ۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: