مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3342     

مردم رامسر در حسرت کشتارگاه صنعتی

فارس
رامسر به عنوان شهر نمونه گردشگری شمال ایران و به دوش کشیدن حجم زیادی از مسافران و گردشگران، فاقد کشتارگاه صنعتی است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۳۰ شهريور ساعت 13:31

 در جهان امروز که بهداشت مواد غذایی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده و شاهد انواع و اقسام بیماری‌های نوظهور هستیم، توجه و نگاه تخصصی به موضوع بهداشت به‌ ویژه در امر تغذیه، تلاشی شبانه‌روزی و دلسوزانه را می‌طلبد.

 
کشتارگاه‌های صنعتی که هر روز بر تعداد و اهمیت وجود آن افزوده می‌شود، ضروری‌ترین اقدام برای بهداشت تغذیه جامعه است.
 
علاوه بر آن با ساخت کشتارگاه‌ها، علاوه بر افزایش سلامت غذایی، بحث اشتغال جوانان نیز پیش می‌آید که می‌توانند در بخش‌های مختلفِ کشتارگاه‌های صنعتی، عنصری مفید برای جامعه و خود باشند.
 
با این مقدمه، وجود کشتارگاه صنعتی در رامسر یکی از دغدغه‌های گاه و بیگاه مسئولان و به‌ویژه فرمانداران این شهرستان در دوره‌های مختلف مدیریتی‌شان بوده است.
 
با وجود تمام تلاش‌هایی که برای احداث کشتارگاه صنعتی در رامسر و حومه آن صورت پذیرفت تا به امروز ثمری جز تعطیلی و مایوس کردن مسئولان و مردم رامسر نداشته است.
 
رامسر به عنوان شهر نمونه گردشگری که میلیون‌ها گردشگر از اقصی نقاط ایران را در خود جای می‌دهد، فاقد یک کشتارگاه صنعتی به‌روز و مدرن است که بتواند احتیاجات مردم را در این زمینه فراهم کند.
 
البته در زمان رستم زرودی فرماندار سابق رامسر، تلاش‌های خوبی برای احداث کشتارگاه صنعتی در این شهرستان صورت گرفت که با اما و اگرهای زیادی مواجه شد. به طوری که سرمایه‌گذار مربوطه از رفت و آمدهای بسیار برای دریافت مجوز، مایوس و خسته شد و در نهایت زمین خود را فروخت و سرمایه‌اش را به کار دیگری اختصاص داد.
 
ادارات و ارگان‌هایی از قبیل شهرداری‌ها، محیط‌زیست، بهداشت، دامپزشکی و فرمانداری رامسر و از همه مهمتر استانداری مازندران نیز آنچنان که در ظاهر موافق پروژه به نظر می‌رسیدند در نهان نیز با احداث کشتارگاه مخالفت کردند.
 
منطقه غرب مازندران فاقد یک کشتارگاه صنعتی مناسب است و در رامسر نیز کشتارگاه‌های سنتی فعال هستند و زمزمه تعطیلی آنها هر روز به گوش می‌رسد.
 
 
آنچه به نظر می‌رسد این است که با روند فعلی، رامسری‌ها باید تا مدت‌های زیادی در حسرت داشتن یک کشتارگاه صنعتی باشند تا از صحت و سلامت گوشت مورد نیاز و مصرفی خود اطمینان پیدا کنند.
 
مسئولان ذیربط می‌توانستند در ابتدای امر، شرایط را برای احداث کشتارگاه صنعتی مهیا کرده و کم‌کم با ایجاد شرایط ایده‌آل، کشتارگاه‌های سنتی را از رده خارج یا به استانداردهای روز نزدیک کنند، زیرا داشتن این قبیل کشتارگاه‌ها از نداشتن کشتارگاه‌ بهتر است.
 
گلایه و نارضایتی مردم رامسر و حومه آن از نداشتن کشتارگاه صنعتی همیشه به گوش مسئولان رسیده و تنها کسانی که از ابراز و بیان خواسته‌های خود ابایی ندارند، مردم میهماندوست رامسر هستند که کوچک‌ترین خواسته آنها، داشتن کشتارگاه صنعتی در شهر و منطقه خودشان است.
 
 
 یادداشت از زهرا امیری
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هارامسر , کشتارگاه صنعتی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مردم رامسر در حسرت کشتارگاه صنعتی ۱۳۹۳ يکشنبه ۳۰ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: