مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4088     
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران

مردم پول نداشتند نان هم نمی‌خریدند

مهر
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با انتقاد از کسانی‌که بحث کاهش مصرف لبنیات و قدرت خرید مردم را بیان می‌کنند، گفت: اگر مردم توان خرید نداشتند نان هم نمی‌خریدند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۰ دي ساعت 14:54

 سید احمد مقدسی با بیان اینکه خرید تضمینی شیرخام در حدود 10 استان کشور در حال انجام است، اظهار داشت: ظرفیت خرید شیرخام در استان‌های تهران و اصفهان که دو قطب بزرگ تولید شیر در کشور هستند، تا سقف 400 تن افزایش یافته ضمن اینکه ظرفیت مذکور در باقی استان‌ها 150 تن است.

 
وی در مورد پرداخت یارانه سه ماهه بهار به دامداران گفت: این کار در مراحل پایانی خود قرار دارد و ظرف یکی دو هفته آینده به انجام می‌رسد، علاوه بر این درمورد یارانه 450 میلیارد تومانی برای 6 ماهه دوم سال هنوز چیزی به شکل مکتوب به دست ما نرسیده و در مورد یارانه 3 ماهه تابستان نیز تصمیمی گرفته نشده است.
 
مقدسی با اشاره به اینکه کارخانجات صنایع لبنی در بسیاری از استانها شیرخام را کمتر از 1200 تومان از دامدار خریداری می‌کنند، گفت: صادرات لبنیات توسط صنایع لبنی به کشور عراق دچار مشکل شده و حجم عرضه فراورده‌های آنان به بازار داخلی افزایش یافته است؛ به همین دلیل آنان مجبور به کاهش قیمت برخی از محصولات خود شدند تا تاریخ مصرف این محصولات تمام نشود.
 
وی درباره سخنان برخی مسئولان مبنی بر کاهش مصرف سرانه لبنیات در کشور نیز اظهار داشت: بنده این موضوع را قبول ندارم؛ اگرچه مطرح شدن موضوع روغن پالم بر کاهش مصرف لبنیات پرچرب تاثیرگذار بود اما در عوض مصرف انواع کم پرب این محصولات بالا رفت.
 
مقدسی تصریح کرد: البته سرانه مصرف در کشور ما نسبت به میانگین جهانی که 160 کیلوگرم و میزان استاندارد آن که 300 کیلوگرم است، بسیار کم و در حدود 100 کیلوگرم عنوان می‌شود که با توجه به آنکه مقداری از این میزان نیز صادر می‌شود ، مصرف سرانه لبنیات در کشورمان 89 کیلوگرم است.
 
وی اضافه کرد: اگر مصرف سرانه کاهش می‌یافت، کارخانجات شیرخام را از دامدار خریداری نمی‌کردند در حالی که آنان این کار را انجام می‌دهند اما با قیمتی بسیار ارزان.
 
مقدسی با اشاره به سخنان برخی مسئولان مبنی بر کاهش توان خرید مردم گفت: اگر مردم توان خرید نداشتند نان هم نمی‌خریدند. اگر مردم لبنیات مصرف نکنند، بیمار می‌شوند و چند برابر قیمت آن باید صرف هزینه‌های درمانی خویش کنند.
 
وی با بیان اینکه اگر مردم توان  خرید ندارند چرا مصرف نوشابه، روغن، قند و شکر در ایران چند برابر میانگین جهانی آن است؟ گفت: وزارت بهداشت، تولیدکنندگان و سایر دستگاه‌های مسئول موظفند در زمینه ارتقا مصرف سرانه لبنیات در کشور تلاش کنند و ما باید این فرهنگ را ترویج کنیم.
 
مقدسی در مورد زیان دامداران و تاثیر آن بر روند تولید در سال آینده نیز افزود: زیان تولیدکننده روی تولید اثر می‌گذارد.
 
وی با بیان اینکه قیمت گوشت گاو ماده از 7 هزار تومان به  5 هزار تومان کاهش یافته و قیمت گوساله نر نیز از 12 تا 12 هزار و 500 تومان به 10 هزار تومان رسیده است، اضافه کرد: علت کاهش قیمت گوشت این است که عرضه گاو به کشتارگاه‌ها افزایش یافته است. همه این مسایل روی تولید تاثیر می‌گذارد و در نهایت نیز این مصرف کننده است که آسیب می‌بیند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامردم , پول , گاوداران , مصرف , لبنیات ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مردم پول نداشتند نان هم نمی‌خریدند ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۰ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: