مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4522     
عضو هیات مدیره اتحادیه مرغ گوشتی:

مرغداران زمین‌گیر شده‌اند

ایسنا
عضو هیات مدیره اتحادیه مرغ گوشتی کشور گفت: کاهش شدید و بی‌سابقه قیمت مرغ در دو سال اخیر مرغداران را متضرر و زمین‌گیر کرده است به طوری که تعداد زیادی از تولیدکنندگان از چرخه تولید خارج ‌شده‌اند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد ساعت 15:59

 محمدحسین زمانی‌راد اظهار کرد: در حال حاضر که باید خرید مرغ به اوج خود برسد، متاسفانه تقاضایی وجود ندارد و هر کیلوگرم مرغ زنده درب مرغداری با قیمت 3700 تا 4200 تومان در حال عرضه است در حالی که هر کیلوگرم مرغ 5000 تومان پای مرغدار تمام می‌شود. از طرفی کاهش شدید قیمت جوجه یک روزه موجب شده است تا مرغداران دیگر توان و تمایلی به جوجه‌ریزی نداشته باشند.

 
وی ادامه داد: قیمت هر قطعه جوجه یک روزه تا ماه گذشته به 2000 تومان رسید اما اکنون قیمت هر قطعه جوجه 700 تومان است. به طور کلی این عوامل در دو سال اخیر توان تولید را از مرغداران گرفته است و آنها سرمایه‌شان را از دست داده‌اند.
 
زمانی‌راد تصریح کرد: برخلاف انتظاری که داشتیم مرغ در ماه مبارک رمضان هم به قیمت واقعی خود نرسید. در طول هر سال قیمت مرغ فقط در دو نوبت ماه مبارک رمضان و عید نوروز به قیمت واقعی خود می‌رسد که متاسفانه امسال در هیچکدام از این دو نوبت، قیمت مرغ به قیمت واقعی خود نرسید.
 
وی، مطرح کردن موضوع مصرف هورمون در مرغداری‌ها را یک تبلیغ سوء برای صنعت مرغ دانست و افزود: این مساله یکی از عوامل اصلی کاهش تقاضا برای مرغ و متضرر شدن مرغداران به شمار می‌رود. هیچ مرغداری در کشور به هیچ عنوان از هورمون استفاده نمی‌کند زیرا مواد هورمونی در کشور ما وجود ندارد و باید با قیمت‌های گزاف از خارج از کشور تامین شود، بنابراین مرغداران هیچ دسترسی به این مواد ندارند.
 
عضو هیات مدیره اتحادیه مرغ گوشت کشور خاطرنشان کرد: نژاد مرغ از چند سال گذشته اصلاح شده و برای اینکه جوجه سریع رشد نکند و وزن بیشتری نگیرد در بعضی مواقع تا 12 ساعت از روز خاموشی می‌دهیم تا مصرف خوراک و به تبع رشد‌ آنها کنترل شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغداران , مرغ گوشتی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مرغداران زمین‌گیر شده‌اند ۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد
2 مرغداران زمین‌گیر شده‌اند ۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: