5:14 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6238     

مرغداری های کهگیلویه و بویراحمد محدودیت جوجه ریزی نداشته باشند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرغداری های این استان محدودیت و یا سقف مشخصی برای جوجه ریزی نداشته باشند تا بازار استان با مشکل کمبود مرغ مواجه نشود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد ساعت 20:44

به گزارش خبرنگار ایرنا، جعفر گوهرگانی روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد افزود: کمبود مرغ در بازار این استان و افزایش قیمت آن که پس از تعطیلات عید فطر امسال آغاز شد نگرانی و نارضایتی عده ای از مردم و گردشگران را به دنبال داشت.
وی بیان کرد: از مهمترین دلایل بروز این مشکلات می توان به گرانی نهاده های دامی، کاهش جوجه ریزی در مرغداری ها و فعالیت تنها دو کشتارگاه صنعتی مرغ در شهرهای یاسوج و گچساران اشاره کرد.
گوهرگانی اظهار کرد: 144 واحد مرغداری در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد 100 مورد فعال و یا نیمه فعال و 44 مورد نیز بنا به دلایل مختلف از جمله بدهی بانکی، مسائل مدیریتی، فرسودگی تجهیزات و معضلات اجتماعی تعطیل هستند.
وی بدون اشاره به میزان تولید روزانه مرغ در کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: میزان مصرف روزانه مرغ کشتار روز در این استان حدود 20 تن و مرغ منجمد نیز بین هفت تا 10 تن است.
گوهرگانی ابراز داشت: این میزان مصرف روزانه مرغ در کهگیلویه و بویراحمد در ایام تعطیل و با ورود چشمگیر گردشگرانی از دیگر نقاط
کشور به استان ممکن است تا حدود دو برابر نیز افزایش یابد.
وی افزود: قیمت هر کیلوگرم مرغ کشتار روز در کهگیلویه و بویراحمد تا روز شنبه 9 مردادماه امسال 87 هزار ریال و مرغ منجمد نیز در یاسوج 53 هزار ریال و در دیگر شهرها و نقاط این استان نیز 54 هزار ریال تعیین شده است.
گوهرگانی گفت: نشست ستاد تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد در روز یکشنبه 10 مردادماه 95 برگزار شده و اعضای آن در مورد ثبات، کاهش و یا افزایش این قیمت تصمیم گیری خواهند کرد.
وی بیان کرد: قیمت مرغ کشتار روز و منجمد در کهگیلویه و بویراحمد باید به صورت بنر در فروشگاه ها و مراکز عرضه مرغ این استان در معرض دید مصرف کنندگان قرار گیرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغداری , کهگیلویه و بویراحمد , جوجه ریزی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: