مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 566     

مرگ غم‌انگیز ماهیان گرمابی در گیلان

فارس
تلفات ماهیان گرمابی در گیلان نگرانی‌هایی برای آبزی‌پروران ایجاد کرده که مسئولان امر را بر آن داشته تا با استفاده آزمایشی از داروهای جدید آزورینا و آکوابیواز از مرگ آنها پیشگیری کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲۳ تير ساعت 14:01

  شیلات دریای خزر در اقتصاد گیلان نقش بسیار مهمی دارد و از زمان‌های دور شغل بسیاری از مردم ساحل‌نشین این خطه صید انواع ماهیان بود، امری که امروز به دلایل زیاد کمرنگ شده است.

کار طاقت‌فرسا، کاهش صید، درآمد ناچیز، گرانی، بی‌توجهی و... از جمله مشکلاتی است که صیادان را آزرده ‌خاطر کرده است اما هنوز عده‌ای با استقامتی قابل تحسین مشکلات صید را از بین می‌برند و امید به فردای روشن در امر صید و صیادی ماهیان دارند.

بهره‌برداری از صیدگاه‌های گیلان به‌ویژه در بحث ماهیان خاویاری از آستارا تا رودسر زیر نظر اداره کل شیلات این استان انجام می‌گیرد.

فرآورده‌های دریایی یکی از مهم‌ترین منابع دارای پروتئین و ارزش غذایی بالا است که پزشکان توصیه اکید بر مصرف حداقل در هفته یک بار از ماهی را دارند.

برای توسعه امر پرورش ماهی، مزارعی در گیلان تشکیل شد که علاقه‌مندان را به کار پرورش انواع ماهیان گرمابی و سردابی ترغیب می‌کند تا علاوه بر تأمین نیاز منابع غذایی، ارزآوری و درآمد نیز صورت گیرد اما گاهی حوادث‌های طبیعی و یا خطای ناخواسته مانع از تحقق پیش‌بینی‌های انسان می‌شود.

مرگ ماهیان گرمابی گیلان نگرانی‌هایی برای پرورش‌دهندگان آن ایجاد کرده که تلاش آنها را برای جلوگیری از مرگ این ماهیان مضاعف کرده است.

برای جلوگیری از سندرم تلفات ماهیان گرمابی در گیلان به صورت آزمایشی و پایلوت داروهای جدیدی با نام «آزورینا و آکوابیو» به‌کار گرفته شدند که نتیجه این آزمایش‌ها تا دوره نخست فصل برداشت ماهیان گرمابی در پاییز امسال مشخص می‌شود.

*مرگ ماهیان گرمابی سرمایه ما را از بین می‌برد

یکی از مزرعه‌داران پرورش ماهیان گرمابی تلفات این گونه ماهیان را معضل بزرگی برای پرورش دهندگان خواند.

وی اظهار کرد: پرورش ماهی سختی خاص خود را به همراه دارد اما دیدن مرگ آنها که حاصل این سختی است برای ما خوشایند نیست.

این مزرعه‌دار گیلانی دلیل مرگ ماهیان گرمابی را گرمای هوا ذکر کرد و افزود: کارشناسان دامپزشکی استان عنوان کردند که گرمای هوا و نحوه غذا دهی ماهیان موجب مرگ آنها شده است.

وی با بیان اینکه مرگ ماهیان سرمایه ما را از بین می‌برد، افزود: پرورش ماهی می‌تواند درآمدزایی خوبی داشته باشد.

این تولید کننده پرورش ماهی، درباره ورود داروی جدید برای جلوگیری از مرگ ماهیان گرمابی اذعان کرد: اکنون از این دارو به صورت آزمایشی در مزارع ما استفاده شده است و باید در انتظار نتیجه درمان آن باشیم.

*فعالیت بالغ بر 5 هزار مزرعه پرورش ماهیان گرمابی در گیلان

مدیرکل شیلات گیلان نیز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در رشت تعداد مزارع پرورش ماهیان گرمابی در این استان را 5 هزار و 962 مزرعه عنوان کرد.

حجت سعیدی، با اشاره به تولید این مزارع ماهیان گرمابی اظهار کرد: پرورش دهندگان تعداد مزارع مذکور، 38 هزار و 860 تن ماهی را تولید می‌کنند.

وی میزان سرمایه‌گذاری برای هر هکتار مزارع پرورش ماهیان گرمابی را 16.5 میلیون تومان عنوان کرد.

این مسئول تعداد مزارع ماهیان سردابی در گیلان را 189 مزرعه ذکر کرد و یادآور شد: سرمایه‌گذاری برای هر تن از این مزارع 12 میلیون تومان است.

وی یکی از سیاست‌های محوری شیلات گیلان را توسعه آبزی‌پروری عنوان کرد و متذکر شد: در راستای تحقق این اهداف، تسهیلات خوب و مناسبی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

*توسعه آبزی‌پروری هدف مهم شیلات است

سعیدی، توسعه و ترویج مشاغل خانگی در زمینه آبزی‌پروری در گیلان را از اهداف مهم شیلات برشمرد و خاطرنشان کرد: معیشت، درآمد و اقتصاد خانوارها با این اقدام تأمین می‌شود و افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه گیلان رتبه دوم آبزی‌پروری در سطح کشور را به خود اختصاص داده است، پرورش ماهی با قفس با دو گونه قزل‌آلا و فیل‌ماهی را از جمله اقدام‌های شیلات گیلان در راستای توسعه آبزی‌پروری عنوان کرد.

مدیرکل شیلات گیلان با تأکید بر ضرورت همکاری پرورش دهندگان و صیادان و استفاده از برنامه‌ریزی مناسب برای دستیابی به مقدار تولید بیشتر، یادآور شد: تولیدات بیشتر در بخش آبزی‌پروری گیلان از اهداف مهم شیلات است.

*مرگ ماهیان به دلیل گرمای هوا و کمبود اکسیژن است

مدیرکل دامپزشکی گیلان در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس مرگ ماهیان گرمابی را کمبود اکسیژن ناشی از گرمای هوا عنوان کرد.

سهراب عاقبتی، با بیان اینکه مرگ ماهیان در سال‌های اخیر به معضل بزرگی برای پرورش دهندگان در سطح مزارع تبدیل شده است، اظهار کرد: این امر خسارت‌های زیادی را به پرورش دهندگان تحمیل کرده است.

وی مرگ ماهیان گرمابی به ویژه کپورماهیان نقره‌ای را نگران کننده خواند و اذعان کرد: برای جلوگیری از مرگ ماهیان گرمابی داروهای جدید «آزورینا و آکوابیو» وارد گیلان شده است.

این مسئول، با تصریح بر اینکه داروهای جدید در سطح مزارع پرورش ماهیان گرمابی برای نخستین بار و به صورت آزمایشی و پایلوت مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: نتیجه این آزمایش در نخستین فصل برداشت ماهیان گرمابی در پاییز امسال مشخص می‌شود.

*دامپزشکی تنها متولی مبارزه و کنترل بیماری‌های آبزیان است

وی استفاده از داروهای مذکور را ویژه ماهیان گرمابی دانست و یادآور شد: کوددهی در ساعت نیاز و ... در تلفات ماهیان نقش داشته و تمام تلاش ما جلوگیری از مرگ ماهیان گرمابی است.

عاقبتی، دامپزشکی گیلان را تنها متولی مبارزه و کنترل بیماری‌های آبزیان خواند و افزود: اقدام‌های متعددی در این زمینه انجام شده است.

وی معرفی داروهای جدید به صنعت پرورش ماهیان گرمابی را آخرین اقدام دامپزشکی در این صنعت عنوان کرد.

مدیرکل دامپزشکی گیلان کاربرد داروهای جدید را در زمینه پیشگیری، کنترل و درمان ماهیان گرمابی ذکر کرد که وارد کشور و سپس گیلان شده است.

وی دلیل پایلوت شدن گیلان در استفاده از داروهای «آزورینا و آکوابیو» را رتبه برتر این استان در امر تولید ماهیان گرمابی ذکر کرد.

گیلان با تولید بیش از 38 هزار تن در سال نخستین استان پرورش ماهیان گرمابی است.

وی استفاده آزمایشی از داروهای مذکور را در پنج مزرعه معروف پرورش ماهیان گرمابی گیلان عنوان کرد.

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مرگ غم‌انگیز ماهیان گرمابی در گیلان ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۳ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: