مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 666     

مسئولان برای گرانی خوراک طیور ناشی از ارز تدبیر کنند

فارس
رئیس‌جمهور منتخب برای حل بحران کمبود و گرانی نهاده تولید مرغ ناشی از نوسان ارز در شروع مأموریت کاری خود تدبیر کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۹ تير ساعت 13:53

 حمید فاضلی رئیس هیئت مدیره اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشور یادداشتی نوشته و در اختیار فارس قرار داده است.

با اینکه همه ما به این مسئله اذعان داریم که مسئول باید تا آخرین ساعات مسئولیت کار خود در هر سمت و مسئولیتی که قرار دارد، از نظر قانونی و شرعی به وظایف معمول خود عمل کند، اما در حال حاضر به هیچ وجه این عمل صورت نمی‌گیرد.

با ابلاغ قانون بودجه 92 که در آن ارز تک نرخی شده است و دیگر ارز مرجع وجود ندارد، اما قیمت و نحوه تحویل و خرید فروش نهاده‌هایی که با ارز مرجع خریداری و در اختیار تولید‌کنندگان کالاهای اساسی قرار می‌گرفت در بلاتکلیفی شدیدی به سر می‌برد.

بانک مرکزی با اعلام رسمی خود ارز را فقط با یک نرخ(شناور مدیریت شده) که در بودجه در نظر گرفته شده در اختیار وارد کنندگان قرار می‌دهد، اما مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام می‌کنند، در دولت و کار گروه تنظیم بازار و مصوبات آنها بر اساس پیش‌بینی که در روند پرداخت یارانه‌ها در قانون بودجه در نظر گرفته شده برای کالاهای اساسی یارانه به میزان تفاوت ارز مرجع و قیمت ارز تک‌نرخی پرداخت خواهد شد.

به گفته مسئولان ارشد وزارت صنعت، روش و شیوه پرداخت مابه‌التفاوت دو نرخ ارز مرجع نیز به بانک مرکزی اعلام شده است و چگونگی روند آن نیز مشخص شده و این بانک مرکزی است که از اجرای آن امتناع می‌کند و این مشکل از طرف آنها باید حل شود.

اما به استنباط این حقیر با شرایط موجود هیچ اراده ای در مسئولان فعلی با دلیل پایان دوران ماموریت خود و دلایل مختلف دیگر، برای حل این بحران وجود ندارد و همگی توپ را به زمین یکدیگر انداخته و دیگری را مقصر نشان می‌دهند.

حال باید در این برهه تولید‌کنندگان بالاخص صنعت طیور که نهاده‌های مصرفی خود را با قیمت ارز مرجع تامین می‌کردند، تکلیفشان چیست؟ بالاتر از آن مردم و ملت شریف تکلیفشان چیست؟ اگر تصمیم عاجل و سریع گرفته نشود، چالش شدیدی در هفته‌ها و ماه های آتی از نظر افزایش قیمت محصولات تولید و کمبود نهاده‌ها حذف گله‌ها و کشتار زود هنگام آنها و کمبود تولیدات صنعت اعم از مرغ، تخم‌مرغ و جوجه یکروزه در صنعت طیور شاهد خواهیم بود.

مسئولان ارشد نظام، قوای مقننه، مجریه و تصمیم‌گیران ارشد باید هرچه سریع‌تر به مسئله رفع ابهام ارز ورود پیدا کرده و گره به وجود آمده را باز کنند، حتی رئیس جمهور منتخب باید به دلیل این که این بحران در بدو شروع ماموریت و کاری خود گریبان او را خواهد گرفت به این مسئله ورود پیدا کند و از طریق مشاوران و نمایندگان خود نسبت به حل موضوع تدبیر و اندیشه کند.

حمید فاضلی رئیس هیئت مدیره اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشور 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخوراک طیور , گرانی , نهاده تولید , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: