9:12 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4751     

مشکلات دامداران خوزستانی با گرمای طاقت‌فرسای هوا

ایسنا
رییس هیات مدیره تعاونی دامداران بهبهان گفت: گرمای طاقت‌فرسای هوا باعث بروز مشکلات فراوانی برای دامداران و مرغداران خوزستانی شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ مرداد ساعت 11:45

 "غلامحسین رنجبرها" اظهار کرد: کاهش اشتهای دام ناشی از گرمای بیش از حد هوا، تعریق بیش از حد دام و استرس گرمایی منجر به سقط جنین، از مشکلاتی هستند که دام‌ها و طیور استان در این فصل با آنها روبه‌رو هستند.

 
وی افزود: اخلال در سیستم‌های هورمونی، کاهش سیستم ایمنی بدن و در نتیجه غالب شدن ویروس و میکروب در دام‌ها موجب مرگ و تلف شدن بسیاری از دام‌ها و مرغ‌های مرغداری‌ها شده و شدت گرما و شرجی هوا همزمان با آن، بروز بیماری ویروسی، تب سه روزه و بیماری‌های مرغ، تلفات فراگیری را به دنبال داشته است.
 
رنجبرها در خصوص خسارات وارد شده به دامداران استان با توجه به گرمای شدید هوا، عنوان کرد: کاهش تولید گوشت و شیر دام‌ها ناشی از کاهش اشتها و شوک گرمایی که با سقط جنین و تاخیر در باروری دام سنگین همراه است، از دیگر خسارات هستند.
 
رییس هیات مدیره تعاونی دامداران بهبهان با بیان اینکه تلفات در مرغداری‌ها و هزینه‌های بالای کنترل دما، خسارت جبران‌ناپذیری به دامداری‌ها و مرغداری‌های استان تحمیل کرده است، گفت: این تنگنای اقیلمی در خوزستان همراه با پایین نگه داشتن بهای شیر و گوشت مرغ، دامداری‌ها و مرغداری‌ها را به سوی ورشکستگی سوق می‌دهد و امنیت، ثبات تولید و اشتغال را در این منطقه مورد تهدید جدی قرار می‌دهد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامداران , خوزستان , گرما ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مشکلات دامداران خوزستانی با گرمای طاقت‌فرسای هوا ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: