مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 366     

مشکلات دام وطیور را چه کسی رصد می کند؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، از مسئولی پرسیدیم که می گویند آنتی بیوتیک تزریقی به پرندگان، چون در بدن آنها می ماند، برای انسان مضر بوده و باید کم کم از جایگزین استفاده کرد؛ آیا شما راه حلی دارید؟
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲ تير ساعت 11:08

 این مقام مسئول که خود از دانش کافی در زمینه تولید واکسن برای دام و طیور و انسان برخوردار است، گفت: این که چه واکسنی در چه جائی مصرف شود، از وظایف سازمان دامپزشکی است و ما بی تقصیریم!


اگر ما واکسن را تولید نکنیم، دامپزشکی خود، واکسن را وارد خواهد کرد.
ما هیچ انتخاب دیگری برای مبارزه با بیماری های مرسوم در بخش دام و طیور نداریم.
البته به گفته ایشان، تنها واکسن نمی تواند مشکلات این بخش را حل کند و مسائل بهداشتی، آب سالم و نوع تغذیه نیز در این امر مهم است.
به گفته وی؛ هر واکسنی که تولید می شود برای شرایط خاص بوده و در مورد خودش تجویز می شود.
یعنی نمی توان واکسن روغنی را به جای واکسن نوع مرده استفاده کرد، زیرا اثری ندارد.
با شنیدن این صحبت ها و مطالعه نظر مسئولان دامپزشکی کشور، به این نتیجه می رسیم که عجب ....!
یعنی ما که نفهمیدیم برای رفع مشکلات واکسن های تزریقی چه کسی باید چه کار کند؟
در پی این جواب بودیم که به مشکل جدیدی برخوردیم.
ورود دام های بیمار به کشور از راه قاچاق!
وظیف کدام ارگان است که جلوی ورود بیماری های دام وطیور را به کشور سد کند؟
یک مسئولی به تازگی گفته است که سویه جدید تب برفکی توسط دام قاچاق وارد کشور شده است!
وظیفه سازمان دامپزشکی چیست؟
چطور دام های مبتلا به ویروس به راحتی وارد کشور شده و آب از آب تکان نمی خورد، البته بعد از مدتی یک نفر به دام هایش شک می کند، بعد از مدت نامعلومی این شک به یقین تبدیل شده و سپس به مسئولان شهر خود خبر می دهد، بعد از با خبر شدن مسئولان، تازه آنها شک می کنند و بعد شک خود را به آزمایشگاه فرستاده و حال دیگر نوبت آزمایشگاه است که به نمونه شک کند و خلاصه نمونه جدیدی گرفته و به آزمایشگاه دیگری ( صرفا برای اطمینان ) فرستاده و بعد از تائید وجود بیماری آنوقت به سازمان دامپزشکی اعلام شده تا تازه آنها یک فکر بکری برای حل مشل موجود بکنند.
این همه دکتر و تکنسین دامپزشکی در کشور آموزش می بینند که چه کار کنند؟
مسئولیت بازرسی از دامداری ها، مرزها، قرنطینه ها و کشتارگاه هابا کدام ارگان است؟
1) وزارت نیرو
2) وزارت نفت
3) وزارت ورزش
4) و یا شما                      

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادام وطيور,دامپزشکي,دامداري, ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مشکلات دام وطیور را چه کسی رصد می کند؟ ۱۳۹۲ يکشنبه ۲ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: