مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1250     

مشکل صنعت دامداری نداشتن متولی واحد است

ایسنا
یک کارشناس علوم دامی بر لزوم وجود یک متصدی مشخص در بخش دام تاکید کرد و گفت: ارائه تسهیلات، نهاده‌ها، ساماندهی تولید و قیمت‌های تضمینی در این بخش ضروری است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۷ شهريور ساعت 14:33

 محمود وطن‌خواه عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی شهرکرد ,اظهار کرد: مشکل دامداران وجود دستگاه‌های مختلف در مدیریت این بخش است. متولیان مختلفی در ارتباط با مسائل تولید و بازاررسانی گوشت دخیل هستند که هرکدام ساز خود را می‌زنند لذا باید یک دستگاه مشخص به عنوان متولی تولید، واردات و صادرات این بخش تعیین شود.

 

وی افزود: پتانسیلی که در تولید گوشت گوسفندی وجود دارد بسیار بیشتر از آن است که تولید می‌شود زیرا در این بخش با مشکلاتی مواجه هستیم.

 

این کارشناس علوم دامی اظهار کرد: مشکل دمهم صنعت دامداری تامین نهاده‌ها و نبود خرید تضمینی محصول است که باعث شده خیلی از دامداران، تولید را رها کنند.

 

وی با بیان این‌که حمایت‌های دولتی از تولید داخلی کم است، افزود: در بسیاری موارد، واردات محصولات دامی باعث ضربه به تولیدکنندگان داخلی شده است؛ به طور مثال برای واردات خودرو تعرفه‌های گمرکی بالا در نظر می‌گیرند اما در بخش دام این‌طور نیست.

 

وطن‌خواه تصریح کرد: بازدهی پایین و کم بودن صرفه اقتصادی تولید دام باعث کاهش رغبت تولیدکنندگان این بخش شده است.

 

به اعتقاد وی برای افزایش بهره‌وری در دامداری‌ها باید به دوقلوزایی توجه بیشتری شود و اصلاح ژنتیک و استفاده از نژادهای پربازده نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

این کارشناس علوم دامی ادامه داد: حدود 50 درصد از گوشت مورد نیاز کشور از گوسفند و بز تامین می‌شود که مردم علاقه بیشتری به طعم آنها نسبت به گوشت گاو دارند.

 

وی با بیان این‌ که دنبه گوسفند، محصولی است که 2.2 بیشتر از انرژی و بازده اقتصادی‌اش هزینه صرف آن می‌شود، ادامه داد: می‌توان با وارد کردن نژادهای بدون دنبه خارجی، بازدهی را بالا برد و از صرف هزینه‌های اضافی جلوگیری کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصنعت , دامداری , علوم دامی , تسهیلات , نهاده ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مشکل صنعت دامداری نداشتن متولی واحد است ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۷ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: