مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4615     

مصرف داروهای ممنوعه دامپزشکی در کشور

مهر
یک مقام مسئول گفت: هم اکنون در بسیاری از کشورهای دنیا مصرف بسیاری از آنتی‌بیوتیک‌ها و داروها در دامپزشکی به‌طور عام ممنوع شده است اما برخی از آنها هنوز در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۲۲ تير ساعت 13:48

 مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی آبزیان کشور «مالاشیت گرین» را دارویی عنوان کرد که در گذشته برای جلوگیری از بروز بیماری‌های باکتریایی و قارچی در مزارع پرورش ماهی قزل‌آلا مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

 
ارسلان قاسمی افزود: حدود ۴ سال قبل و زمانی‌که مشخص شد، مالاشیت گرین دارویی مضر است، سازمان‌های دامپزشکی، شیلات و اتحادیه به تولیدکنندگان اعلام کردند که از آن استفاده نکنند.
 
وی با بیان اینکه در طی این مدت اکثر تولیدکنندگان و پرورش‌دهندگان این موضوع را رعایت کرده‌اند، اظهارداشت: سال قبل با شیوع بیماری در مزارع پرورش قزل‌آلا و نبود امکانات کافی تعداد بسیار محدودی از تولیدکنندگان اقدام به استفاده از این دارو کردند.
 
قاسمی با اشاره به اینکه استفاده از این دارو بخاطر سودجویی بوده است، افزود: ما به محض اینکه مطلع شویم کسی از مالاشیت گرین در مزارع پرورش خود استفاده می‌کند ضمن تذکر به این شخص، موضوع را به مراجع نظارتی نیز اعلام می‌کنیم، ضمن اینکه سازمان‌های دامپزشکی و شیلات متولی برخورد با متخلفان هستند و در حال حاضر نیز با آنان برخورد می‌کنند.
 
وی، استفاده از مالاشیت گرین در مزارع پرورش ماهی قزل‌آلا را نگران کننده و گسترده ندانست و اضافه کرد: می‌توان با قاطعیت گفت بیش از ۹۵ درصد تولیدکنندگان کشور تمامی ضوابط بهداشتی تولید را رعایت می‌کنند تا غذای سالم به دست مردم برسانند.
 
قاسمی به این پرسش که چرا مصرف مالاشیت گرین در کشورهای دنیا بیش از ۲۰ سال است که ممنوع شده اما در ایران این اتفاق بسیار با تاخیر و  ۴ سال قبل رخ داده است؟ پاسخ داد: هم اکنون در بسیاری از کشورهای دنیا مصرف بسیاری از آنتی‌بیوتیک‌ها و داروها در دامپزشکی به‌طور عام ممنوع شده است اما برخی از آنها هنوز در کشور ما مورد استفاده قرار می‌گیرد و این سئوالی که سازمان دامپزشکی به عنوان متولی مساله باید پاسخگوی آن باشد.
 
وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا ماهی‌های آلوده به مالاشیت گرین دارای علائم مشخصی هستند؟ افزود: این ماهی‌ها هیچ علایم یا بوی خاصی ندارند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاداروهای دامپزشکی , مالاشیت گرین ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مصرف داروهای ممنوعه دامپزشکی در کشور ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۲ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: