مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4161     

مصرف سرانه لبنیات کاهش یافت

مهر
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت: مصرف سرانه لبنیات در کشور کاهش یافته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲۰ دي ساعت 15:44

 سعید سلطانی سروستانی داشت: میزان خرید تضمینی شیرخام تا روز گذشته به 18 هزار تن رسیده، ضمن اینکه هم اکنون خرید تضمینی در 6 استان کشور از جمله اصفهان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، تهران، قم و خراسان ضوی در حال انجام است.

 
وی با بیان اینکه همه شیر خریداری شده به شیرخشک تبدیل شده است، افزود: هنوز صادرات این شیرخشک آغاز نشده است، چراکه اولا میزان آن باید به حد مشخصی برسد و ثانیا قیمت جهانی این محصول در حال حاضر پایین است و باید صبر کنیم قیمت متعادل‌تر شود، علاوه بر این شیرخشک تولیدی بدون چربی است و تا 2 سال قابلیت نگهداری دارد.
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور در مورد واردات گوشت قرمز نیز گفت: وقتی عرضه زیاد و تقاضا کم است و دام روی دست دامداران می‌ماند، حکایت از آن دارد که واردات بیش از نیاز انجام می‌شود.
 
سلطانی با بیان اینکه دل نگرانی مسئولان در مورد وضعیت بازار است که قیمت‌ها پایین بماند، افزود: این روش ممکن است در کوتاه مدت موثر باشد و گوشت ارزان قیمت به دست مردم برسد اما در نهایت به تولید داخل ضربه خواهد زد.
 
وی اضافه کرد: گوشتی که در خارج به راحتی و با علوفه‌های ارزان قیمت تهیه می‌شود، با گوشتی که در داخل با علوفه گران و هزاران مشکلی که هست، تولید می‌شود، قابل قیاس نیست.
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور در مورد میزان مصرف سرانه لبنیات در کشور نیز اظهار داشت: مصرف سرانه لبنیات در کشور کاهش یافته است.
 
سلطانی با بیان اینکه میزان مصرف سرانه لبنیات در کشور کمتر از 100 کیلوگرم نیست، گفت: یک سوم شیر و لبنیات مصرفی در روستاها است و اصلا وارد کارخانجات نمی‌شود، ضمن اینکه در اجرای فاز اول هدفمندی یارانه‌ها قیمت لبنیات مقداری گران شد و مصرف پایین آمد همچنین وقتی بحث روغن پالم مطرح شد مصرف کنندگان بدبین شدند و علت اینکه مردم به سوی شیر فله‌ای و تبدیل آن به فراورده‌های لبنی تمایل پیدا کرده‌اند این است که آنان اطمینانشان کم شده است.
 
وی، فراورده‌های لبنی را ارزان‌ترین مواد پروتینی عنوان کرد و افزود: لبنیات با توجه به نوع مصرف و میزان پروتئینی که در آنها است، ارزان‌ترین مواد پروتئینی به شمار می‌روند.
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران اضافه کرد: سال گذشته 465 هزار تن انواع لبنیات حاصل از حدود 790 هزار تن شیرخام به خارج از کشور صادر شده است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامصرف سرانه , لبنیات , کاهش , دامداران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مصرف سرانه لبنیات کاهش یافت ۱۳۹۳ شنبه ۲۰ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: