مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4197     

مصرف مرغ‌های چاق ممنوع

فارس
مدیرکل دامپزشکی استان کردستان، گرایش مردم به سمت مصرف مرغ‌های با وزن بالا را یک معضل عنوان کرد و گفت: بهترین وزن برای مرغ‌های مصرفی 1400 تا 1800 گرم است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۴ دي ساعت 14:15

 کامران زیباکردار سه‌شنبه شب در جریان بازدید علمای دینی از کشتارگاه صنعتی مرغ شهرستان دهگلان و آگاهی از نحوه ذبح مرغ، اظهار داشت: این شهرستان نخستین منطقه‌ای در استان بود که کشتارگاه سنتی دام منشأ آلودگی را تعطیل کرد.

وی با بیان اینکه اکنون دهگلان از تولیدات کشتارگاه صنعتی استان استفاده می‌کند این امر را موجب خوشحالی دانست و گفت: هدف از این بازدید معرفی استعدادها و توان موجود استان است.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان، کشتارگاه صنعتی دام استان و کشتارگاه طیور بالداران زاگرس را از جمله بهترین کشتارگاه‌ها در کشور دانست.

زیباکردار، اعتمادسازی در خصوص روند کشتار طیور را دیگر هدف این بازدید ذکر کرد و افزود: با وجود آنکه تبلیغات سوئی در مورد ذبح غیرشرعی طیور صورت می‌گیرد، اما همه آنها به شکل صحیح و با نظارت روحانیون و لحاظ کردن تمام اصول شرعی انجام می‌شود.

وی با تأکید بر وجود یک پروسه کاملا بهداشتی در این موضوع، تصریح کرد: در صنعت مرغداری کشور، هیچگونه هورمونی در سطح مرغداری‌های کشور و استان استفاده نمی‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان، گرایش مردم به سمت مصرف مرغ‌های با وزن بالا را یک معضل مهم عنوان کرد و گفت: بهترین وزن برای مرغ‌های مصرفی باید 1400 تا 1800 گرم باشد.

زیباکردار مرغ‌های با وزن بالاتر را دارای حجم بیشتری از چربی‌های غیرسودمند دانست و گفت: این مرغ‌ها ارزش غذایی زیادی ندارد و نباید به مصرف آنها تمایل داشت.

وی ترویج فرهنگ مصرف مرغ‌های با وزن پائین را از برنامه‌های اداره‌کل دامپزشکی استان برشمرد و گفت: ویژگی مهم اینگونه مرغ‌های کم وزن، رسیدن به اوج دوران پرورش و آماده برای مصرف است.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان با بیان اینکه این دوران 42 روزه است، گفت: اگر مرغی بیشتر از این عمر داشته باشد، بیمار شده و مرغدار ناچار است از داروهای مختلفی که ممکن است مضر باشد، استفاده کند.

زیباکردار با بیان اینکه منکر وجود برخی متخلفان نیستیم، تصریح کرد: مصرف مرغ‌هایی که به شکل زنده و خارج از کشتارگاه ذبح می‌شوند، خطرناک است.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه در خصوص گوشت قرمز نیز محصولات کشتارگاه‌ها دارای برچسب اطمینان هستند مردم را از خرید گوشت قرمز فاقد اینگونه برچسب‌ها برحذر داشت. 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامصرف , مرغ‌های چاق , ممنوع , کشتارگاه ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مصرف مرغ‌های چاق ممنوع ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۴ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: