مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4342     

معادله چند مجهولی افزایش قیمت مرغ در گلستان

ایرنا
مشکل گران شدن قیمت گوشت مرغ در کشور و استان گلستان، تداوم روند صعودی آن را به معادله ای چند مجهولی در این استان تبدیل کرده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۳ اسفند ساعت 17:15

 فارغ از دلایلی که مسوولان برای علت افزایش قیمت مرغ بیان می کنند، کاهش قیمت این ماده پروتئینی که اکنون قیمت هر کیلوگرم آن به حدود 82 هزار ریال رسیده، خواسته اصلی مردم آن هم در هفته های پایانی سال است.

 
محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی به تازگی قیمت منطقی برای هر کیلوگرم گوشت مرغ را 70هزار ریال اعلام کرد و گفت: عرضه بالاتر از این قیمت اجحاف به تولید کنندگان و مصرف کنندگان است و با متخلفان و گران فروشان برخورد تعزیراتی می شود.
 
با وجود اینکه وزیر و کارشناسان جهادکشاورزی به صراحت قیمت تمام شده گوشت مرغ گرم را در هر کیلو 70 هزار ریال اعلام می کنند، اما برخی دست اندرکاران صنعت دام و طیور، قیمت واقعی آن را افزون بر 80 هزار ریال برآورد کرده و معتقدند هیچ گرانفروشی در این زمینه وجود ندارد.
 
در این میان استان گلستان با داشتن 900 واحد مرغداری گوشتی و مجموع ظرفیت 22 میلیون قطعه جوجه ریزی در هر دوره، رتبه سوم تولید گوشت مرغ را در کشور دارد؛ هرچند این واحدهای تولیدی به دلیل برخی مشکلات با نیمی از ظرفیت خود فعال هستند اما از گزند افزایش قیمت گوشت مرغ در هفته های اخیر در امان نبوده اند.
 
به گفته کارشناسان جهادکشاورزی گلستان، اگرچه 70 درصد تولید گوشت مرغ استان به دیگر استان ها و بخشی نیز به خارج کشور صادر می شود، اما قیمت های کنونی در بازار با قیمت واقعی این محصول فاصله قابل توجهی دارد.
 
روند صعودی قیمت گوشت مرغ کشتار روز در گلستان در حالی است که حدود دو ماه قبل قیمت هر کیلوگرم مرغ کمتر از 50 هزار ریال بود اما با تمهیداتی که از سوی جهادکشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام در خرید مرغ و ذخیره آن صورت گرفت، قیمت ها افزایش یافت و به هر کیلوگرم 62 تا 65 هزار ریال رسید.
 
اما ثبات این قیمت یک ماه بیشتر طول نکشید و بار دیگر نرخ گوشت مرغ روند صعودی به خود گرفت و اکنون به مرز 82 هزار ریال در هر کیلوگرم رسیده و این افزایش کماکان ادامه دارد.
 
مسوولان جهادکشاورزی که متولی اصلی تولید، توزیع و کنترل بازار مرغ هستند، می گویند قیمت های کنونی بیش از قیمت های واقعی است و برخی سوء استفاده کنندگان و دلالان در این افزایش قیمت نقش دارند.
 
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی گلستان میزان تولید گوشت مرغ در کشور را 2 میلیون و 300 هزار تن در سال می داند که به عقیده وی 500 هزار تن آن مازاد بر مصرف و نیاز مردم است.
 
حسین کاویانی با بیان این که اکنون در گلستان سالانه 160 هزار تن گوشت مرغ تولید و عرضه می شود، گفت: یکصد هزار تن از این میزان بیش از نیاز استان بوده و به دیگر استان ها و یا به خارج کشور صادر می شود.
 
وی بر این باور است که در تولید و عرضه مرغ در گلستان هیچ مشکل و محدویتی وجود ندارد و مرغ تولیدی که با قیمت هر کیلوگرم 53 هزار ریال درب مرغداری تحویل می شود پس از کشتار و هزینه های جانبی و سود فروش، باید حداکثر با قیمت 72 هزار ریال عرضه شود. 
 
کاویانی، نظارت بر قیمت بازار را وظیفه صنعت، معدن و تجارت دانست و افزود: با گذشت یک سال هنوز دبیری کمیسیون تنظیم بازار استان به جهاد کشاورزی ابلاغ نشده و لذا مسوولیت نظارت بر قیمت ها بر سازمان فوق است. 
 
به گفته وی، قیمت واقعی مرغ یعنی 72 هزار ریال بابت هر کیلوگرم مرغ کشتار روز از سوی جهادکشاورزی به کمیسیون تنظیم بازار استان گلستان اعلام شده است.
 
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی گلستان تصریح کرد: چند ماه پیش که با افت قیمت مرغ مواجه بودیم، قیمت این محصول در مرغداری 38 هزار ریال و در بازار حدود 50 هزار ریال بود یعنی اختلاف 12 هزار ریالی را داشت اما باید پرسید که چرا امروز قیمت مرغ در مرغداری ها به 53 هزار ریال و در بازار به 82 هزار ریال رسیده است.
 
وی گفت: باید نظارت بیشتری بر فروشگاه ها و مراکز عرضه مرغ درسطح استان صورت گیرد و با مختلفان و گرانفروشان در این عرصه برخورد شود.
 
معاون امور دام جهادکشاورزی گلستان نیز می گوید: افزایش قیمت مرغ به دلیل افزایش تقاضا و نیز محدود کردن تولید براساس میزان مصرف در این استان با توجه به دوره قبل آن که با کاهش شدید قیمت مرغ مواجه شد، بوده است.
 
رحمت الله سمیعی گفت: برای ایجاد تعادل در قیمت مرغ در بازار، ظرفیت تولید استان 10 درصد کاهش یافت که براساس آن ظرفیت تولید از هفت میلیون قطعه جوجه در ماه به 6 میلیون و 300 قطعه رسید.
 
وی همچنین با اشاره به توزیع مرغ منجمد برای کاهش قیمت در گلستان اضافه کرد: توزیع این مرغ ها با قیمت هر کیلوگرم 55 هزار ریال در سردخانه و قیمت تقریبی 60 هزار ریال در خرده فروشی از یک هفته قبل آغاز شده و تاکنون 52 تن توزیع شده است.
 
سمیعی ابراز امیدواری کرد با توزیع مرغ منجمد که مشکلی در مقدار و توزیع آن نیست و نیز افزایش نظارت بر فروشگاه ها، قیمت مرغ در استان کاهش یابد.
 
رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان نیز در گفت و گو با ایرنا، علت اصلی افزایش قیمت مرغ را کمبود تولید به دلیل کاهش جوجه ریزی در مرغداری های استان می داند و معتقد است: متولیان جهادکشاورزی استان باید با توجه به فصل سرما و فقدان امکان جوجه ریزی در استان های سردسیر کشور، مقدار جوجه ریزی را کاهش نمی دادند.
 
علی اصغر اصغری گفت: آنچه مسلم است، کاهش مقدار تولید، افزایش تقاضا را به دنبال دارد و درحالی که قیمت جوجه، دان و دیگر نهاده های حوزه تولید مرغ افزایش نیافته است، نباید با برخی تصمیمات نادرست موجبات افزایش قیمت ها را فراهم کرد.
 
وی معتقد است، قیمت های کنونی مرغ یعنی هر کیلوگرم 82 هزار ریال براساس فرمول ارایه شده کشوری محاسبه شده و واقعی است و هیچ گونه گرانفروشی از سوی صنف مرغ فروشان گلستان صورت نگرفته است. 
 
اصغری اضافه کرد: اکنون قیمت مرغ زنده درب مرغداری 53 هزار و 500 ریال است که به این قیمت 2200 ریال هزینه کشتارگاه اضافه می شود و پس از کسر 25 درصد افت وزن مرغ، 13 درصد قیمت تمام شده، بابت سود عمده و خرده فروشی به آن اضافه می شود که در نهایت قیمت برای مصرف کننده را به 82 هزار ریال در هر کیلوگرم می رساند. 
 
وی بر ضرورت پرهیز از فرافکنی در بحث دلایل افزایش قیمت مرغ از سوی دستگاه های مرتبط تاکید کرد.
 
اصغری همچنین با بیان این که ذائقه مردم گلستان بیشتر مصرف مرغ تازه و گرم را می پسندد، تصریح کرد: متولیان جهادکشاورزی باید به این نکته مهم در تامین مرغ مورد نیاز مردم استان توجه کنند.
 
معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری گلستان که جانشین کمیته تنظیم بازار استان است، در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: وظیفه این کمیته بیشتر سیاستگذاری و برنامه ریزی در خصوص تنظیم بازار است.
 
علی مرگدری افزود: براساس دستورالعمل های موجود، ملاک اعلام قیمت تمام شده مرغ تا کشتارگاه براساس نظر کارشناسی متولیان جهادکشاورزی بوده و قیمت تمام شده پس از کشتارگاه تا مصرف کننده برعهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است.
 
وی اضافه کرد: این دو نهاد باید با تعامل یکدیگر و براساس دستورالعمل ها بررسی های لازم در خصوص قیمت مرغ را داشته باشند تا مشخص شود مشکل قبل از کشتارگاه بوده و یا بعد از آن است.
 
مرگدری اضافه کرد: اگر قیمت تمام شده بیش از قیمت واقعی باشد، باید با تزریق مرغ ذخیره شده قیمت را کاهش داد و اگر قیمت تمام شده پایین تر از قیمت واقعی باشد باید مرغ را از تولید کننده خریداری و ذخیره کرد. 
 
با وجود توضیحات متولیان، قیمت مرغ در گلستان همچنان روند صعودی دارد و هنوز دلایل افزایش آن ذهن افکار عمومی را به خود مشغول کرده و لازم است متولیان امر با برنامه ریزی درست و منطقی برای کاهش قیمت این ماده پروتئینی تلاش کنند به گونه ای که هیچ اجحافی در حق تولید کننده و مصرف کننده نشود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , مرغ , گلستان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: