6:28 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5172     
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:

خرید مجدد شیر خام مازاد از دامداران در پنج استان کشور

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: خرید مجدد شیر خام مازاد بر نیاز صنایع در پنج استان کشور توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران آغاز شده و این امر همسو با سیاست حمایت از دامداران انجام می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ساعت 19:33

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، حسن رکنی عصر دوشنبه در حاشیه نشست مشترک دامداران با مسئوولان وزارت جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران درباره جزئیات طرح حمایت از دامداران افزود: طرح مزبور برای حمایت از تولید داخل بین دو تا سه روز آینده در استان های تهران، البرز، خراسان رضوی، اصفهان و قزوین عملیاتی خواهد شد و چنانچه نیاز باشد به سایر استان های کشور تعمیم داده می شود.
وی اظهار داشت: خرید شیرخام مازاد از دامداران سقف خاصی ندارد و تا زمانی که لازم باشد، مازاد شیرخام توسط سازمان تعاون روستایی خریداری خواهد شد.
به گفته وی قیمت منطقی خرید شیرخام مازاد بر نیاز دامداران متناسب با کیفیت شیر در استان ها صورت می گیرد که این تعیین قیمت توسط کمیته فنی مخصوصی صورت می گیرد.
رکنی اضافه کرد: اکنون هر کیلوگرم شیرخام با قیمت 12 هزار ریال ( یکهزار و 200 تومان ) تا 125 هزار ریال (یکهزار و 250 تومان) خریداری می شود و اکنون آئین نامه جدیدی برای خرید شیرخام تدوین شده است.
وی یادآور شد: سال گذشته به دستور وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی مکلف به خرید مازاد شیر خام از دامداران شده بود که امسال به طور مجدد این برنامه اتفاق می افتد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بخشی از لبنیات تولیدی کشور صادر می شود به طوری که سال گذشته 600 هزار تن صادرات انجام شد و باید طبق برنامه ششم توسعه سالیانه شیرتولیدی کشور افزایش یابد، همچنین متناسب با این امر باید اقداماتی صورت گیرد تا مصرف این کالا در سبد خانوار نیز ارتقا یابد.
وی تصریح کرد: صادرات لبنیات در سال جاری کاهش داشته به طوری که فروردین ماه امسال میزان صادرات این محصولات به 41 هزار تن رسید در حالی که کشور مان توان صادرات بیش از این میزان را دارد.
رکنی اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی درخواست مشوق صادراتی را داده که در مکاتبات اولیه آن در سطوح بالا انجام شده به طوری که با کلیات این طرح موافقت کرده اند و به زودی ابلاغ خواهد شد تا این مشوق صادراتی در اختیار صادر کنندگان فرآورده های لبنی قرار گیرد.
وی گفت : طرح این مشوق صادراتی قرار است در سازمان مدیریت و برنامه ریزی نهایی شود و در صورت ابلاغ آن، جزییات آن نیز اعلام خواهد شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: حداقل صدور 50 هزار تن شیرخشک را در دستور کار داریم و برای این مشوق صادراتی مبلغ دو هزار میلیارد ریال (200 میلیارد تومان) در نظر گرفته شده است که انتظار می رود این مبلغ بتواند در افزایش تولید و صادرات فرآورده های لبنی تاثیرگذار باشد.
این مقام مسئول، درباره آزاد شدن واردات شیرخشک توسط وزارت جهاد کشاورزی افزود: چنانچه وزارت جهاد کشاورزی مجوزی برای واردات شیر خشک صادر کرده باشد، به طور قطع برای واردات شیر خشک با پایه کودک است که این امر عادی است، زیرا اغلب کشورهای صادر کننده شیر خشک بخش اندکی از شیر خشک مورد نیاز برای تهیه شیر کودک را از کشورهای دیگر با استانداردهای بالاتر وارد می کنند.
به گفته وی اکنون، هم اکنون سالیانه حدود 9 میلیون تن شیر خام در کشور تولید می شود گفت: با توجه به حجم تولید شیرخام تلاش داریم شیر خشک پایه کودک را نیز در داخل تولید کنیم و اکنون بخشی از آن در داخل کشور تولید می شود و امیدواریم بتوانیم بخش عمده این محصول را در آینده بتوانیم تولید کنیم.
وی اضافه کرد: سال گذشته واردات شیر خشک بر پایه کودک کمتر از 10 هزار تن بود.
به گزارش ایرنا، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی پیش از این گفته بود، سالیانه 9 تا 10 میلیون تن شیرخام در کشور تولید می شود که هفت تا هشت هزار تن واردات شیرخشک در کنار این میزان حجم تولید شیرخام، بسیار ناچیز است.
به اعتقاد وی، امکان دارد این حجم از شیرخشک برای مصارف خاص مانند تغذیه نوزادان وارد شده باشد و واردات شیرخشکی که بخواهد در عملیات تجاری تبدیل به محصولات لبنی شود، ممنوع است.
وزیر جهادکشاورزی گفت: اکنون کارخانه ها شیرخام خریداری می کنند، در عین حال تولید شیرخام کشور نیز افزایش یافته است .

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخرید , شیر خام , مازاد , دامداران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 خرید مجدد شیر خام مازاد از دامداران در پنج استان کشور ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: