مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6316     
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی

واردات گوشت آلوده را تکذیب می‌‌کنم/ کنترل قیمت گوشت در بازار ربطی به ما ندارد

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی واردات گوشت آلوده را تکذیب کرد و گفت: از ۶ میلیون راس دام سبکی که در ۶ ماهه امسال تولید شده یک درصد صادراتی است و نمی‌توانیم بازار صادرات را به بهانه تنظیم بازار از دست بدهیم، مضاف بر آنکه کنترل قیمت گوشت در بازار ربطی به ما ندارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۴ مهر ساعت 13:47

به گزارش خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، حسن رکنی صبح امروز در حاشیه همایش روز ملی دامپزشکی در جمع خبرنگاران به آخرین وضعیت تولیدات امور دامی در کشور اشاره کرد و گفت: مرغ به اندازه کافی در بازار موجود است و نیازی به عرضه مرغ منجمد نیست درمورد گوشت قرمز نیست 820 هزارتن تولید داخلی وجود دارد که در مقاطع مختلف به بازار عرضه می‌شود و تنها 70 تا 80 هزار تن نیاز واردات داریم.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به  اینکه برای واردات گوشت قرمز هیچ نوع محدودیتی وجود ندارد افزود: تجار می‌توانند متناسب با نیاز روز اقدام به واردات کنند چرا که تفاهم:‌نامه‌های بهداشتی با کشورهای همسایه برای واردات گوشت قرمز امضا شده اما اجازه واردات دام نمی‌دهیم.

رکنی درمورد ممنوعیت صادرات دام سبک از کشور برای تنظیم بازار و کنترل قیمت گوشت گفت: برنامه صادرات دام سبک برای تداوم و حفظ بازارهای صادراتی ادامه می‌باید و نمی‌توانیم در مقطعی که گوشت قرمز در بازار داخلی قیمتش بالا رفته جلوی صادرات را بگیرم چون باعث از بین رفتن بازار صادراتی ما می‌شود.

وی در توضیح بیشتر این موضوع خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشورهای عربی مزیت صادرات دام زنده را داریم و می‌توانیم از سیاست واردات در مقابل صادرات برای تنظیم بازار استفاده کنیم.

رکنی درمورد کنترل قیمت منطقی گوشت قرمز در بازار مصرفی تصریح کرد: کنترل قیمت گوشت در بازار ربطی به ما ندارد اما می‌توانم بگویم که امسال در بخش تولید 10 تا 12 درصد افزایش جمعیت دام داشته‌ایم. مضاف بر‌آنکه در شش ماهه امسال جمعیت دام سبک ما بیش از 6 میلیون راس بوده که تنها یک درصد آن صادر شده است و این امر نشان می‌دهد صادرات دام زنده تاثیری بر افزایش قیمت این محصول ندارد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی همچنین به این نکته اشاره کرد که اکنون 15 هزار تن ذخیره گوشت قرمز در بخش خصوصی وجود دارد و شرکت پشتیبانی امور دام نیز به اندازه کافی ذخایری از گوشت قرمز منجمد را دارد.

وی در پاسخ به سوالی درمورد واردات گوشت آلوده به کشور به شدت این موضوع را تکذیب کرد و گفت: واردات گوشت از هر کشوری ممکن است صورت بگیرد اما دامپزشکی براساس پروتکل‌هایی که دارد، به شدت مواد پروتئینی و گوشت وارداتی را کنترل می‌کند و بنده واردات گوشت آلوده را تکذیب می‌کنم.

رکنی همچنین درمورد وضعیت صادراتی تخم‌مرغ ایران به این نکته اشاره کرد که با توجه به فرا رسیدن ایام ماه محرم صادرات این محصول به عراق کاهش یافته که منجر به ارزان‌ شدن قیمت آن در بازار داخلی شده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاواردات , گوشت , آلوده , قیمت گوشت ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: