مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1323     
معاون مدیرکل و مدیر جهاد کشاورزی نیشابور:

نیشابور قطب دامداری خراسان رضوی است

فارس
معاون مدیرکل و مدیر جهاد کشاورزی نیشابور با تشریح توانمندی‌های این شهرستان از نیشابور به عنوان قطب دامداری و کشاورزی استان خراسان رضوی نام برد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۷ مهر ساعت 14:02

 سید‌ غلامرضا نبوی‌‌نامقی اظهار داشت: نیشابور با دارا بودن 70 هزار راس گاو و گوساله، 700 هزار راس گوسفند و بز، 21 هزار کلنی زنبور عسل، یک میلیون و 500 هزار قطعه ظرفیت مرغداری‌ها و تولید حدود 10 تن گوشت مرغ به‌ عنوان قطب دامداری استان خراسان رضوی محسوب می‌شود.

 
وی ادامه داد: این شهرستان با تولید سالانه حدود هشت هزار تن گوشت قرمز، 150 هزار تن شیر، دارنده رتبه اول تولید این 2 محصول در سطح استان، رتبه اول مرغ بومی با داشتن 210 هزار قطعه و رتبه سوم استان در تولید عسل و گوشت مرغ است.
 
مدیر جهاد کشاورزی نیشابور در خصوص وضعیت تولید محصولات کشاورزی شهرستان عنوان کرد: نیشابور از نظر میزان تولید محصولات کشاورزی در تولید 17 محصول از نظر سطح زیر کشت در تعداد 18 محصول و از نظر میزان عملکرد در تعداد 14 محصول دارای رتبه اول استان است.
 
نبوی‌‌نامقی اظهار داشت: این شهرستان دارای بیش از 100 هزار و 378 هکتار سطح زیر کشت آبی، 30 هزار و 847 هکتار سطح زیر کشت دیم و دارای یک میلیون و 576 هزار و 59 واحد دامی با تولید بیش از 796 هزار و 235 تن محصولات زراعی، باغی و دامی و ارزش اقتصادی کل تولیدات زراعی، باغی و دامی شهرستان بالغ بر سه هزار و 540 میلیارد ریال است که 10 درصد ارزش تولیدات استان است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانیشابور , دامداری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 نیشابور قطب دامداری خراسان رضوی است ۱۳۹۲ يکشنبه ۷ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: