مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5156     
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی:

آماده همکاری با استرالیا در بخش کشاورزی و دامپروری هستیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی در دیدار با معاون سفیر استرالیا در ایران، با تاکید بر علاقمندی بخش خصوصی استان برای استفاده از تجربیات کشور استرالیا در بخش کشاورزی و دامپروری، از آمادگی استان آذربایجان‌شرقی برای پذیرش سرمایه‌گذاران این کشور خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ساعت 12:02

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، "علی نواداد" در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌ها و مزیت‌های استان آذربایجان‌شرقی از جمله موقعیت ژئوپلیتیک، وجود پنج هزار واحد صنعتی، منطقه آزاد ارس، تولید محصولات کشاورزی، وجود معاون قابل توجه و آثار تاریخی و گردشگری، گفت: در چند ماه اخیر هیات‌های اقتصادی از کشورهای مختلف به تبریز سفر کرده و بسیاری از آنها برای سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان‌شرقی اظهار علاقه کرده‌اند.
 
وی با اشاره به روابط دیرینه اقتصادی ایران و استرالیا، از علاقمندی بخش خصوصی آذربایجان‌شرقی برای ایفای نقش فعال در مناسبات دو کشور خبر داد و گفت: تجربیات کشور استرالیا در بخش کشاورزی و دامپروری و همچنین وجود ظرفیت‌های معدنی و گردشگری در آذربایجان‌شرقی می‌تواند زمینه مناسبی برای همکاری‌های دوجانبه باشد.
 
نواداد همچنین با اشاره به شرایط جدید اقتصادی کشور، گفت: در دوران تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، تولیدکنندگان استان با تمام توان چرخ تولید را سرپا نگه داشتند و بعد از رفع تحریم‌ها نیز امیدوارند با گشایش در فضای اقتصادی ظرفیت‌های تولیدی خود را کامل کنند.
 
معاون سفیر استرالیا در ایران هم در این دیدار با اشاره به سفرها و دیدارهای وزرای خارجه ایران و استرالیا در سال گذشته، از روند رو به توسعه روابط دو کشور خبر داد و گفت: چند شرکت استرالیایی برای سرمایه‌گذاری در ایران ابراز علاقه کرده‌اند و مطمئنا استان آذربایجان‌شرقی با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند یکی از مقاصد آن‌ها باشد.
 
تیم پترسون افزود: استرالیا توانمندی‌های خوبی در حوزه کشاورزی، معدن و مدیریت منابع آبی دارد که می‌توانیم در این حوزه‌ها با استان آذربایجان شرقی همکاری‌های مشترک داشته باشیم.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهمکاری , استرالیا , کشاورزی , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 آماده همکاری با استرالیا در بخش کشاورزی و دامپروری هستیم ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۴ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: