مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5128     
معاون وزیرجهادکشاورزی

جزئیات برنامه افزایش تولیدات دامی/ واردات گوشت قرمز محدود می‌شود

معاون وزیرجهادکشاورزی گفت: پیش‌بینی ما این است که در سال‌جاری تولید گوشت قرمز ۲۰ هزارتن، گوشت مرغ ۵۰ هزارتن ، تخم مرغ ۲۰ هزار تن، شیر حدود ۵۰۰ هزارتن و عسل حدود ۳ هزارتن افزایش یابد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۲۱ فروردين ساعت 11:18

حسن رکنی در گفتگو با مهر برنامه‌های معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای سال ۹۵ را تشریح کرد و  با بیان اینکه سال گذشته در زیربخش دام و طیور، حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار صادرات انجام شد، اظهار داشت: در زمینه شیر پیش‌بینی ما بیش از ۹ میلیون تن تولید بود اما میزان تولیدمان به  ۹ میلیون و ۱۴۰ هزار تن رسید.

وی، سرانه تولید شیر را در کشور، ۱۱۵ کیلوگرم به ازای هر نفر عنوان و اضافه کرد: با توجه به اهمیت شیر در سبد غذایی خانوار، باید حمایت‌های لازم در این زمینه به هر شکل ممکن انجام شود، ضمن اینکه در برنامه داریم اگر دولت شرایط اقتصادی مناسب‌تری داشته باشد، راهکاری برای حمایت بیشتر از تولید این محصول پیدا کنیم.

به گفته رکنی، سال گذشته حدود ۶۰۰ هزارتن مواد لبنی به کشورهای مختلف صادر شده است. معاون وزیر جهادکشاورزی افزود: پیش‌بینی ما برای سال‌جاری حداقل ۵۰۰ هزارتن افزایش در زمینه تولید شیر است.

رکنی، میزان تولید گوشت در سال ۹۴ را حدود ۸۰۰ هزار تن عنوان کرد و با بیان اینکه نزدیک به ۱۰ درصد نیاز کشور هم از طریق واردات تامین شد، گفت: در سال ۹۴ جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار راس دام سبک را به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر کردیم.

وی تصریح کرد: امسال تولیدکنندگان پیشنهاد کردند در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مقدار واردات گوشت قرمز کاهش پیدا کند و نیاز کشور از تولید داخلی تامین شود که ما هم از این مساله استقبال کرده و از آن حمایت می‌کنیم.

معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه ما به دنبال کاهش واردات و افزایش تولید داخل هستیم، اضافه کرد: زیرساخت چنین کاری در بخش دام  وجود دارد اما نمی‌توان گفت میزان واردات در همین سال نخست صفر خواهد شد بلکه این کاربه تدریج انجام می‌شود.

ایران شانزدهمین مصرف کننده گوشت مرغ در جهان

رکنی، میزان تولید مرغ در سال ۹۴ را حدود ۲ میلیون  و ۱۲۰ هزار تن عنوان و اضافه کرد: حدود ۷۰ هزارتن صادرات هم در این زمینه داشتیم.

 وی، سرانه تولید این محصول را در کشور  ۲۶ و سرانه مصرف آن را حدود ۲۵ کیلوگرم اعلام کرد و ادامه داد: فکر می‌کنم برای سال‌جاری با کمک برخی ابزارهای موجود از جمله تامین نقدینگی برای صادرکنندگان بخش، از طریق صندوق وابسته به طیور بتوانیم صادرات را تحریک کنیم.

معاون وزیرجهادکشاورزی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۵ میزان صادرات مرغ به حدود ۱۰۰ هزارتن برسد، گفت: متوسط مصرف گوشت مرغ در دنیا حدود ۱۵ کیلوگرم شده و در ایران ۲۵ کیلوگرم است، ضمن اینکه ما شانزدهمین کشور مصرف کننده و هفتمین تولیدکننده مرغ در جهان هستیم.

رکنی، میزان تولید تخم مرغ در  سال ۹۴ را ۹۳۰ هزار تن عنوان کرد و افزود: حدود ۱۰ درصد از این میزان صادر شده است.

وی پیش‌بینی کرد: در سال‌جاری تولید گوشت قرمز ۲۰ هزارتن، گوشت مرغ ۵۰ هزار تن، تخم مرغ ۲۰ هزار تن، شیر حدود ۵۰۰ هزارتن و عسل حدود ۳ هزارتن افزایش پیدا کند.

رکنی درباره تولید عسل در سال گذشته ادامه داد: پیش‌بینی ما تولید حدود ۸۰ هزارتن عسل بود اما میزان تولید در نهایت به حدود ۷۵ هزارتن رسید.

افزایش ۶ برابری نقدینگی صندوق طیور

معاون وزیر جهادکشاورزی درباره این موضوع که تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ معتقد هستند با توجه به زیان‌های وارد شده به صنعت طیور باید میزان تولید این دو محصول کاهش پیدا کند، افزود: در این زمینه باید بحث صادرات را توسعه بخشید، ما زیرساخت‌های تولیدمان خیلی بیشتر از میزان فعلی است، بنابراین باید صادرات محصولات را رونق دهیم که هم به تنظیم بازار داخل کمک کنیم و هم برای کشور ارزآوری شود.

رکنی تصریح کرد: برای سال‌جاری ‌مصمم هستیم به هر شکل ممکن به تجاری که قصد ورود به این عرصه را دارند، کمک و در زمینه تامین نقدینگی بتوانیم از منابع صندوق طیور استفاده کنیم.

معاون وزیر جهادکشاورزی ادامه داد: اتفاق خوبی که در بخش طیور طی سال قبل رخ داد، این بود که نقدینگی این صندوق با کمک دولت، از ۱۰ میلیارد به ۶۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

روسیه کریدور سبز گمرکی برای ایران راه‌اندازی می‌کند

رکنی درباره آخرین وضعیت صادرات محصولات دامی به روسیه با بیان اینکه روسیه یکسری درخواست‌ و یکسری محدودیت در این زمینه دارد، اظهارداشت: روس‌ها خواهان واردات مواد لبنی و پروتئین با منشا آبزیان هستند، ضمن اینکه سالانه حدود  ۲۰۰ هزار تن واردات گوشت مرغ دارند.

وی با اشاره به اینکه اگر ما بخواهیم وارد بازار روسیه شویم باید از نظام تعرفه‌ای که برای ورود کالا به آنجا وجود دارد، تبعیت کنیم، اضافه  کرد: مسئولان کشاورزی روسیه در جلسه‌ای که سال گذشته با وزیر جهادکشاورزی داشتند، بحثی را مطرح کردند مبنی بر اینکه ما قصد داریم کریدور سبزی را در گمرک ورودی کشورمان برای ایران طراحی کنیم و تسهیلات ویژه‌ای را برای پروتئین‌ها و مواد لبنی ایرانی قائل شویم.

رکنی با بیان اینکه این موضوع به سازوکارها و هماهنگی‌هایی نیاز دارد، گفت: بخشی از کار انجام شده است و بنده فکر می‌کنم در آینده ای نزدیک این موضوع عملیاتی شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابرنامه , تولیدات دامی , واردات , گوشت قرمز ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: