مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3472     

موانع صادرات مرغ حذف می‌شوند؟

ایسنا
عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی با بیان این‌که باید فکری به حال مرغداران خوزستانی شود، گفت: برای حمایت از تولیدکنندگان باید موانع صادرات برداشته و مازاد تولید صادر شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهر ساعت 13:15

 محمدحسین‌ زمانی‌راد با تاکید بر مطلب فوق عنوان‌ کرد: متاسفانه از شهریورماه تاکنون قیمت مرغ به کمترین قیمت در یک سال ‌گذشته رسیده و این سیر نزولی قیمت مرغ زنده در استان موجب متضرر شدن تعداد زیادی از تولیدکنندگان شده است.

 
وی افزود: با توجه به حجم زیاد تولید مرغ در خوزستان، لازم است برای مازاد تولید فکری شود. در چنین شرایطی براساس قانون، شرکت پشتیبانی امور دام باید وارد عمل شود و مرغ مازاد را با نرخ تضمینی از مرغداران خریدرای و برای تامین کمبود در شرایط خاص ذخیره‌سازی کند.
 
عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی اظهار کرد:‌ متاسفانه شرکت پشتیبانی امور دام استان با وجود تولید فراوان مرغ اقدامی در جهت ذخیره‌سازی مرغ مازاد نمی‌کند که این امر موجب شده حجم زیادی مرغ روی دست مرغداران بماند و در نتیجه متضرر شوند.
 
زمانی‌راد تصریح‌ کرد: در پی متضرر شدن مرغداران تعداد زیادی از واحدهای تولیدی از چرخه تولید خارج شده‌اند، زیرا دیگر به دلیل کمبود سرمایه توان تولید ندارند و اگر این شرایط ادامه یابد صنعت مرغداری خوزستان آینده خوبی نخواهد داشت.
 
وی یادآورشد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در مرغداری 4000 تومان است در حالی که قیمت تمام شده تولید آن بیش از 5000 تومان برای مرغداری هزینه دارد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاموانع , صادرات , مرغ , مرغ گوشتی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 موانع صادرات مرغ حذف می‌شوند؟ ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: