مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5181     
در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

برگزاری پنجمین همایش ملی گاو هلشتاین

پنجمین همایش ملی گاو هلشتاین با نگاه به موضوعات علمی و چالش های صنعت دامپروری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ جمعه ۳۱ ارديبهشت ساعت 08:02

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران ( دامنا ) به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، پنجمین همایش ملی گاو هلشتاین با نگاه به موضوعات علمی و چالش های صنعت دامپروری با حضور دکتر طهماسبی قائم مقام رئیس سازمان تحقیقات، دکتر رضایی رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، دکتر سنجابی رئیس انجمن هلشتاین ایران، مهندس موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، مهندس حسن نژاد مدیر عامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی، و روسای بخش ها و اعضای هیئت علمی، پژوهشگران، دانشجویان و اساتید دانشگاهها روز چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات  موسسه تحقیقات علوم دامی کشور آغاز  به کار کرد.
در این همایش رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی ضمن سخنانی به بیان اهداف همایش، مشکلات صنعت و راهکارهای بهبود شرایط اقتصادی پیش روی تولید کنندگان پرداخت و اظهار داشت: سرانه مصرف شیر در کشور ما تقریبا نصف میانگین جهانی است. در بهترین حالت سرانه تولید حدود 100 تا 110 کیلو گرم است و جا دارد این عدد افزایش یابد.
دکتر رضایی یکی از نشانه های بیماری صنعت دام کشور را افزایش تولید شیر نسبت به سرانه مصرف نام برد و افزود: وظیفه پژوهشگران و مسئولین است که به این مشکل با دیدگاه علمی و کاربردی نگاه کنند.
رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی افزود: در شرایط کنونی و برای مصرف کننده داخلی با راهکارهایی می توان قیمت تمام شده شیر را کاهش داد که به صرفه باشد و همچنین در بازار جهانی نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.
ایشان یادآورشد: با توجه به تغییرات اقلیمی در جهان و تغییرات محسوس آن در ایران به ویژه افزایش دما و کاهش منابع آب زیر زمینی این موضوع روی علوفه خوراک دام تاثیر گذار است.
دکتر رضایی تصریح کرد: در بیشتر کشورهای جهان قیمت علوفه بسیار پایین است در حالی که در کشور ما نمودارها پیوسته افزایش قیمت را نشان می دهند که فاجعه است. برنامه استراتژیک توسعه می باید بر پایه منابع بومی کشور طراحی شود در غیر این صورت این بحران قابل حل نیست.
در ادامه همایش دکتر طهماسبی قائم مقام رئیس سازمان تحقیقات کشاورزی ضمن سخنانی اظهار داشت: با افزایش جمعیت و دگرگونی های اقلیمی و محدودیت منابع آب، شرایط پیچیده ایی برای بخش کشاورزی و دامپروری در کشور ایجاد شده و برون رفتن از این بحران مستلزم این است همکاران بخش های پژوهشی با تحقیقات کاربردی در کنار دامداران و کشاورزان برای گشودن این مشکل با یکدیگر همکاری کنند.
دکتر طهماسبی خاطر نشان کرد: موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در بخش تحقیقات دام کشور حرکت های خوبی را آغاز کرده است، ازجمله به مرکز رشد موسسه می توان اشاره کرد که در حال شکل گیری است .
قائم مقام رئیس سازمان تحقیقات یادآور شد: در بخش بهره گیری از دانشگاه ها همکاری بین موسسات و دانشگاه ها افزایش یافته و در سال های اخیر تفاهم نامه های زیادی با وزارت علوم داشتیم.
ایشان تصریح کرد: در سال 1394 مبلغ یک میلیارد تومان از وزیر جهاد کشاورزی برای انجام پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه ها اعتبار دریافت کرده ایم.
دکتر طهماسبی در خصوص استفاده از ظرفیت های جهانی گفت: استفاده از این ظرفیت ها در بخش های دیگر بهتر از علوم دامی انجام شده و این بخش نیز باید تمامی کوشش خود را جهت انجام همکاری های جهانی انجام دهند.
ایشان به معرفی نژادهای پر تولید در بخش دامپروری اشاره کرد و گفت: معرفی نژادهای پر تولید در بخش دامپروری کشور مشهود نیست و می باید در زمینه برنامه های اصلاح نژادی کوشش بیشتری انجام شود.
دکتر طهماسبی خاطر نشان کرد: در بخش تغذیه حرکت های خوبی در دانشگاه ها و موسسه های تحقیقاتی در حال انجام است .
ایشان یادآورشد: موسسه تحقیقات علوم دامی باید ارتباط خوبی با موسسه اصلاح بذر ایجاد کند و همچنین بهره گیری از فن آوری های نو و بیوتکنولوژی باید بین موسسه و مرکز دانشگاهی تقویت شود.

پنجمین همایش ملی گاو هلشتاین

پنجمین همایش ملی گاو هلشتاین

پنجمین همایش ملی گاو هلشتاین

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 برگزاری پنجمین همایش ملی گاو هلشتاین ۱۳۹۵ جمعه ۳۱ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: